Ηττήθηκε η Νίκη Βόλου στα Τρίκαλα

Με 79 – 75 ηττήθηκε η Νίκη Βόλου από τους Ίκαρους Τρικάλων για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’΄Εθνικής.
Σε ένα παιχνίδι “γκραν γκινιόν”, η Νίκη Βόλου δεν κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο του αγώνα. Βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 16 πόντους, πέρασε μπροστά με 8 πόντους, ωστόσο στα τελευταία λεπτά του αγώνα, η Νίκη Βόλου έχασε στις λεπτομέρειες με 79 – 75, ενώ τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα τραυματίστηκε ο Φάνης Παπακώστας (διάστρεμμα).
H Διοικούσα Επιτροπή του τμήματος μπάσκετ του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ» συγχαίρει την ομάδα και το προπονητικό team για την προσπάθεια, την διαιτησία για το παιχνίδι, καθώς και την ομάδα των Τρικάλων για την νίκη.