Ηττήθηκε 69-61 από τους Τιτάνες Παλαμά ο Γ.Σ. Αλμυρού

Δεν τα κατάφερε ο ΓΣ Αλμυρού χάνοντας με 69-61 από τους Τιτάνες Παλαμά στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο της National League 2. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο Σοφάδων, αφού το Κλειστό του Παλαμά έχει υποστεί ζημιά από τη θεομηνία.

Σ’ έναν ακόμη αγώνα η ομάδα του Λουκά Ζαρονικόλα έκανε πολύ καλή αρχή και προηγήθηκε με 12-20 στο πρώτο δεκάλεπτο. Αυτό, όμως, δεν είχε συνέχεια, αφού οι τυπικά γηπεδούχοι ανέκαμψαν και προσπέρασαν με 32-31 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη το ματς ήταν ντέρμπι, με τους δύο “μονομάχους” να βρίσκονται κοντά στο σκορ.  Ωστόσο στα τελευταία λεπτά οι Τιτάνες εμφανίστηκαν πιο ψύχραιμοι και πήραν τη νίκη με 69-61

Δεκάλεπτα: 12-20, 32-31, 48-45, 69-61

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Βαρδακούλης): Παπαχρήστος 18 (1), Τσούμας Σ. 12 (1), Τσούμας Γ. 8 (2), Σαριμπαλίδης Κ. 8 (2), Λόλας 8, Αντωνίου 10 (2), Σφακιανός 5, Σαριμπαλίδης Γ.

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ (Ζαρονικόλας): Κοντοστάθης 5 (1), Πολίτης 15 (3), Παπούλιας 17 (1), Αργύρης 6, Παπουτσής, Κανατούλας 2, Μυλωνάς 2, Μαμούρας 4, Πελεκούδας 10, Μασούρας.