Ήττες για τους “μικρούς” του Βόλου

Για το πρωτάθλημα Κ19 της Σούπερ Λιγκ και για την 20η αγωνιστική ο Βόλος ηττήθηκε με 2-1 από τον Πανσερραϊκό εκτός έδρας. Στο 19’ ο Ματσικόπουλος με σουτ σημείωσε το 1-0, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Βόλος είχε δοκάρι με τον Σίμο, χάνοντας σημαντική ευκαιρία για την ισοφάριση. Στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Μυλωνάς, μετά από ασίστ του Κωνσταντινίδη έγραψε το 2-0.

Ο Βόλος κατάφερε τελικά να μειώσει το σκορ με τον Νταϊλάνι στο 47ο λεπτό, ενώ είχε και χαμένο τετ α τετ με τον Καφετζή στο 68’, με τον τερματοφύλακα του Πανσερραϊκού Μπαλμαδάκη να αποκρούει σωτήρια.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Μπαλμαδάκης, Τριανταφύλλου (65’ Κόκκινος), Δράγκος, Χάβος, Καλίογλου, Μυλωνάς (90’ Παπαδημητρίου), Κοσμίδης, Μουσκέιρα (90’ Λαδάς), Ματσικόπουλος (80’ Δελιόπουλος, Τόλιος (80’ Σαλβάνος), Κωνσταντινίδης

ΒΟΛΟΣ: Καλαμπούκας, Σίμος, Λυκουρίνος, Σακελλάρης, Χαβαλές, Θεοχάρης, Αλεξιάδης, Τουλουμενίδης, Καφετζή, Νταιλάνι, Λεγκίσι.

Έπαιξαν επίσης και οι Tζαφέρι, Αποστόλου, Ιωαννίδης, Καπετάνος και Γαβριηλίδης.

Για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Σούπερ Λιγκ ο Βόλος ηττήθηκε με 3-1 από την ΑΕΛ εντός έδρας. Οι «βυσσινί» προηγήθηκαν στο 7’ με πέναλτι που κέρδισε ο Γκρόζος κι εκτέλεσε εύστοχα ο Γραβάνης. Στο 14’ ο Ρίζος με σουτ έκανε το 0-2. Η απάντηση των «κυανέρυθρων» ήρθε στο 20’ με τον Σάντη να μειώνει το σκορ σε 1-2 με διαγώνιο σουτ. Ωστόσο στο 45′ με τρομερή εκτέλεση φάουλ του Ρίζου η ΑΕΛ σκόραρε για τρίτη φορά διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

ΒΟΛΟΣ: Κόκκορης, Μπουράζας, Ρισκός, Καφετζής (46’ Γυριχίδης), Βαμβακάς, Τσάτσος (46’ Παππάς), Κρομμύδας (86’ Γκαραβέλας), Σταύρο, Σάντης, Χάνος (89’ Αναστασόπουλος), Καρακώστας (71’ Παπαστεργίου)

ΑΕΛ: Σπανός, Αρσένης, Δεμίρης, Γκρόζος, Κουπατσάρας, Βαρσάμης, Κουτζαηλίας (85’ Μπασδέκης), Ρίζος (78’ Καλαθάς), Γραβάνης, Μπιώτης (70’  Όντος), Δημηνίκος.

Ο Βόλος έχοντας αρκετές απουσίες γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον ΠΑΟΚ, για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ15 της Σούπερ Λιγκ.

Το σκορ άνοιξε στο 40’ ο Μεταξάς, από την ασίστ του Χαλδέζου, με τον Σούβλατζη να σημειώνει το δεύτερο τέρμα του «Δικεφάλου», μετά από πάσα του Χατσίδη. Ο ΠΑΟΚ είχε επίσης και ένα δοκάρι με τον Δεμίρη.

ΒΟΛΟΣ: Τσιάτσιος, Κουφογάζος, Τανάλης, Γκρίνιας, Σχόρης, Καραγκούνης, Καλαβρός, Γιάννακας, Κυρίτσης, Μπαλαμώτης, Τσομπανόπουλος.

Αγωνίστηκαν επίσης και οι Σπηλιόπουλος, Πάτρας, Χονδροδίνης και Μπάρμπου.