Ήττα για τον Κένταυρο Αγριάς στο χάντμπολ – Έχασε με 28-19 στην Καστοριά για την Β’ Εθνική Ανδρών

Από την ακριτική και πανέμορφη το Φθινόπωρο Καστοριά ξεκίνησε το ταξίδι της ομάδας χειροσφαίρισης του Κενταύρου Αγριάς στη Β’ Εθνική (4ος όμιλος) της περιόδου 2019-20. Το τελικό αποτέλεσμα ήταν 28-19 υπέρ των γηπεδούχων, παρά τη φιλότιμη προσπάθεια των παικτών του μαγνησιώτικου συγκροτήματος.
Το σύνολο του Βαγγέλη Ιωάννου, ταξίδεψε με ελλείψεις στη Καστοριά, αγωνίσθηκε απέναντι σε μια δυνατή ομάδα στην έδρα της και μετά από ένα κακό α’ ημίχρονο, στον αμυντικό τομέα, βρέθηκε πίσω στο σκορ στη λήξη του με 18-10

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίσθηκε πιο σθεναρά και ισορρόπησε το παιχνίδι (το επί μέρους σκορ στην επανάληψη ήταν 10-9), αν και στερήθηκε από τις αρχές του ημιχρόνου, τις υπηρεσίες του Μακρή που τραυματίσθηκε.

Οι άνθρωποι του Κενταύρου εύχονται καλή ανάρρωση στους αθλητές της ομάδας Μακρή και Αρβανιτίδη.
ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: Μελλίδης, Ριζόπουλος, Μπαλιάκας, Παυλίδης 2, Γκουπιδένης 2, Τζιφονώτας 6, Σουκαλόπουλος 6, Δοκάλος 4, Αναστασίου 5, Περζόγλου 3, Μπουζόπουλος, Πούλιος.
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ: Κρατήρας 1, Γκαμώτσος, Κρανιώτης 1, Μακρής 2, Χαλκιάς 1, Αρβανιτίδης 4, Χιώτης 4, Μηλιόρδος, Καρανάσιος 6.

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας στον 4ο όμιλο της Β’ Εθνικής χάντμπολ Ανδρών είναι τα εξής:
ΑΟΑ Καστοριάς-Κένταυρος Αγριάς 28-19
Άρτα 2015-Κερκυραϊκός 20-17
Α.Ο. Κοζάνης-Α.Ο. Ιωαννίνων 24-27