Ήττα 3-0 από τον ΠΑΣ στα Γιάννινα για την Κ15 του Βόλου

Την ήττα με 3-1 γνώρισε στα Γιάννενα από τον τοπικό ΠΑΣ η ομάδα Κ15 του Βόλου, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ15 της Σούπερ Λιγκ.

Ο γηπεδούχοι πέτυχαν το 1-0 στο 31’ με τον Κλήμη να ανοίγει το σκορ με κεφαλιά. Πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής πέτυχε και το δεύτερο τέρμα του ΠΑΣ με δυνατό σουτ που δεν μπόρεσε να αποκρούσει ο Μαρκάτας. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους μάλιστα. ο Σίντος εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια θέση με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα, για να γίνει το 3-0.

Μεταμορφωμένος προς το καλύτερο εμφανίστηκε ο Βόλος στο δεύτερο ημίχρονο, σπαταλώντας σημαντικές ευκαιρίες για να ξαναμπεί στο ματς. Στο 60’ χάθηκε μοναδική ευκαιρία, καθώς ο Σχώρης δεν κατάφερε να ευστοχήσει σε χτύπημα πέναλτι. Το μόνο που κατάφεραν οι «κυανέρυθροι» ήταν να μειώσουν στο σκορ στο 75’ σε 3-1, με τον Σχώρη να παίρνει αυτή τη φορά το αίμα του πίσω από την άσπρη βούλα, ευστοχώντας σε χτύπημα πέναλτι.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Καραμίχος, Ντρης, Εαγγέλου, Χρήστου, Μακρής, Τσιάστας (56’ Μαυρίδης), Σίντος (68’ Ξέρας), Μανουσαρίδης (49’ Λώλης), Τσίτσιος (56’ Κόρος), Κλήμης (68’ Πίνας), Πουλόπουλος

ΒΟΛΟΣ: Μαρκάτας, Κανάλης, Σχώρης, Καραγκούνης, Μπαρμπού, Καλαβρός, Χαλιμούρδας, Γιαννάκας, Τσομπανόπουλος, Κουφογάζος, Κυρίτσης.

Αγωνίστηκαν και οι: Σπηλιώπουλος, Τσιάτσιος, Χατζηγεωργίου, Νατσικόπουλος.