Ισοπαλία 2-2 η Δήμητρα στο Μακρυχώρι με Αετό

Με το… δεξί μπήκε στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής η Δήμητρα, αφού απέσπασε ισοπαλία 2-2 στην δύσκολη έδρα του Αετού Μακρυχωρίου. Οι «πράσινοι» πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και λίγο έλειψε να πάρουν και το «τρίποντο» χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στο τελευταίο λεπτό.

Ο Αετός προηγήθηκε με πέναλτι που εκτέλεσε ο Αργεντινός Μπρακαμόντε στο 30’ (1-0). Όμως η αντίδραση της Δήμητρας ήταν ιδανική. Στο 32ο λεπτό ο Βουρδάκης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1. Το 1-2 ήρθε στο 38’ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Διαμαντόπουλου, ο Σταμάτης Καρράς με κεφαλιά σκόραρε.

Ο Αετός κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 51’. Ο Μπόλης έκανε λάθος γύρισμα, το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Γκιουρσάνης, φέρνοντας το ματς στα ίσια.

ΑΕΤΟΣ ΜΑΚΡ. Πατέτσιος, Παϊτέρης (46’ Γκαμπέτας), Μαλάκος (65’ Μητάκος), Σιάτρας, Κουμπούρας, Αλτάνης, Γκιουρσάνης, Παπαδόπουλος (46’ Κατσαμάγκας), Μάντζαρης, Κολοβός, Μπρακαμόντε.
ΔΗΜΗΤΡΑ: Σταυράκης, Λάμπος (70’ λ.τρ. Κρανάς), Θεοδωρόπουλος, Γαλανόπουλος, Στεφανής, Θωμαΐδης (60’ Δημητρίου), Βουρδάκης, Καρράς (70’ Μαυροζούμης), Σιόβας (60’ Καμπέρης), Αναστασίου, Διαμαντόπουλος (44’ λ.τρ. Μπόλης).