Ισόπαλες 0-0 Αναγέννηση και Νίκη σε αγώνα φιλανθρωπικού χαρακτήρα

Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Αναγέννηση και Νίκη σε φιλικό που διεξήχθη χθες στην Καρδίτσα. Ωστόσο το πιο σημαντικό ήταν ο φιλανθρωπικός χαρακτήρας του αγώνα, ο οποίος πραγματοποιήθηκε για την ενίσχυση των πληγέντων από την κακοκαιρία «Ντάνιελ».

Στον αγωνιστικό τομέα το καλύτερο σημείο της αναμέτρησης ήταν το πρώτο ημίχρονο, όπου και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν. Πιο σπουδαία για το βολιώτικο συγκρότημα ήταν το σουτ του Μιράντα, το οποίο απέκρουσε ο Τσέλιος στο 34’. Στην επανάληψη ο ρυθμός οι φάσεις ήταν ελάχιστες και μοιραία ήρθε το 0-0.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Τσέλιος, Ντουμάνης, Σταμόπουλος, Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Κοζορώνης, Κέρθι, Ελιβέλτο, Θεοδωρίδης, Σαλαμούρας, Αθανασιάδης. (Στο β’ μέρος έπαιξαν και οι Γκέκας, Μακρυδάκης, Γκόλιας, Στασινόπουλος, Κορέλας, Κοκκίνης, Ξύδας, Παπαδάκος, Μπούζας, Παλαμιώτης, Ζάγγος).

ΝΙΚΗ: Γκαραβέλης (63’ Μπουργάνης), Κάσσος (63’ Τοπαλίδης), Αναστασίου (63’ Ναά), Στίκας (63’ Κουτσιμπάνας), Ανδρέου (63’ Γρομητσάρης), Κυριακίδης (63’ Σκεντεράι), Παναγιωτίδης (63’ Πέττας), Γαβριηλίδης (63’ Λίταινας), Πολίτης (63’ Βουκελάτος, 80’ Τζιάνης), Μιράντα (63’ Κρητικός), Τζιώρας (63’ Μπαλλάς).