Η Νίκη ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Λαμία αν και προηγήθηκε 2-0

Ισόπαλη 2-2 αναδείχθηκε με τη Λαμία η Νίκη σε φιλικό που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο της Νεάπολης. Ο αγώνας ήταν μέτριος στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη ο ρυθμός ήταν γρήγορος και ικανοποίησε τους φιλάθλους.

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη προηγήθηκε 2-0 χάρη σε τέρματα του Τσουκαλά (44’) και Κάσσου (54’ πέναλτι), αλλά έχασε το προβάδισμά της μέσα σε έξι λεπτά. Στο 55’ ο Μποάκιε επίσης με πέναλτι μείωσε σε 2-1 και ο Γιακουμάκης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Πάντως το βολιώτικο συγκρότημα θα μπορούσε να πάρει τη φιλική νίκη, αλλά το σουτ του Γαβριηλίδη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι στο 68’.

Κεντρικό πρόσωπο του αγώνα ήταν ο Άνταμ Τζανετόπουλος, ο οποίος αποθεώθηκε από τους φίλους της Νίκης. Μάλιστα πριν τη σέντρα τιμήθηκε από το Blue Club-Θύρα 3 «Π. Ντοκούζης».

Διαιτητής: Γ. Τασιόπουλος,
Βοηθοί: Κ. Τασιόπουλος, Δ. Σακκάς.
ΝΙΚΗ: Μπάγιτς (58’ Μπουργάνης), Κάσσος (76’ Τοπαλίδης), Δημητρίου, Ανδρέου (75’ Λογαράς), Δεληζήσης, Κυριακίδης (75’ Μέτσε), Παναγιωτίδης (79’ Ολαϊσόλα), Τσουκαλάς (70’ Κριμιτζάς), Γαβριηλίδης, Μορέιρα (70’ Αναστασίου), Ροχάνο (78’ Τζιώρας).
ΛΑΜΙΑ: Γκαραβέλης, Προβυδάκης (89’ Μαργαρίτης), Σαραμαντάς, Τζανετόπουλος, Μπενίτες, Γκέντζογλου, Μπάμπης, Μαρμεντίνι (87’ Νούνιες), Τσούκαλος (61’ Ρόμανιτς). Βασιλακάκης (46’ Γιακουμάκης), Μποάκιε.