Η κατάρα του Αζερμπαϊτζάν – Ούτε ο ΠΑΟΚ κέρδισε την Καμπάλα (0-0)

paok

Στις 20 Αυγούστου ο Παναθηναϊκός έμεινε στο 0-0 με την Καμπάλα στο Αζερμπαϊτζάν.

Απόψε ο ΠΑΟΚ στην ίδια έδρα με τον ίδιο αντίπαλο είχε το ίδιο σκορ στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League. Η ομάδα του Τούντορ είχε ευκαιρίες στο α’ ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν βελτιωμένοι και βοήθησε ο Ολσεν στο μηδέν.

Στα «ρηχά» ο Μπερμπάτοφ που έπαιξε ως αλλαγή, πολλές χαμένες ευκαιρίες από τον Μακ που στο τέλος θα μπορούσε να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου δύσκολη νίκη με σκορ 2-1 για την Ντόρτμουντ κόντρα στην Κράσνονταρ.

ΚΑΜΠΑΛΑ: Μπεζοτόσνι, Στάνκοβιτς, Βερνιντούμπ, Ρικαρντίνιο, Ντασντεμίροφ, Ντοντό (83’ Ζαργκάροφ), Γκάι, Μέζα, Ζετς (46’ Περέιρα), Ζένιοφ, Αντόνοφ.

ΠΑΟΚ: Όλσεν, Βίτορ, Κόστα, Τζαβέλλας, Κίτσιου, Τζιόλης, Σάμπο (84’ Ζάιρο), Πέλκας (76’ Γκολάσα), Ροντρίγκες, Μακ, Αθανασιάδης (59’ Μπερμπατοφ).