Η Αγία Άννα Β’ ηττήθηκε 3-2 από την Κ19 της Νίκης σε φιλικό αγώνα

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Olimpico Sport Club η Κ19 της Νίκης επιβλήθηκε με 3-2 της Αγίας Άννας Β’ (φωτό). Η ενημέρωση από την Αγία Άννα: “Την ήττα από την ομάδα Κ-19 της ΠΑΕ Νίκη Βόλου, με σκορ 2-3, γνώρισε η Αγία Άννα Β’, στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας της, στις εγκαταστάσεις του Olimpico. Σε ένα παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα που διήρκεσε 80’ (δύο ημίχρονα των 40’) και τα πέντε γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν σε διάστημα 13 λεπτών. Ο Ζαχαριουδάκης, από πλευράς Νίκης, άνοιξε το σκορ στο 21’, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με την Αγία Άννα να ισοφαρίζει τέσσερα λεπτά αργότερα, με όμορφο σουτ του Νικολάου. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με τους Τόκα (30’) και Τουλγαρίδη (33’), για να μειώσει για την Αγία Άννα Β’ ξανά ο Νικολάου στο 34’.
Με αυτόν τον τρόπο, το σερί των φιλικών επικρατήσεων (4-1 τον Μαγνησιακό και 6-0 τον Θησέα Β’ στα δύο πρώτα παιχνίδια προετοιμασίας) έλαβε τέλος. Επόμενο φιλικό για τους «μικρούς» μας το επόμενο Σάββατο (14/9), με αντίπαλο τον Άνθιμο Γαζή.
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ Β’ (Καραλής): Τσιάτσιος, Καραλής, Κάιο, Ζηργάνος, Μάρκου, Δράκος Σ., Δράκος Μ., Καράπαπας Δ., Μπασδάνης Ν., Κουρέντης, Νικολάου. Αγωνίστηκαν και οι: Τουτουτζόγλου, Καράπαπας Β., Πλιακοστάθης, Πασιάς, Σπανός, Κοβάτσι, Δαλόπουλος, Παδγιώτης, Λατίφι, Μπασδάνης Μ”.