H αγωνιστική δράση στο Βόρειο όμιλο της Σούπερ Λιγκ 2

Μετά την ήττα από τον Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο επανήλθε στις νίκες ο Πανσερραϊκός. Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη «δάμασε» με 2-0 τον σκληροτράχηλο Παναθηναϊκό Β’ εντός έδρας και παρέμεινε στο +9 από την ΑΕΛ, η οποία έφυγε αλώβητη από την Ηγουμενίτσα κερδίζοντας με 2-0 τον Θεσπρωτό.
Το ημίχρονο στον αγώνα των Σερρών δεν είχε σκορ, αλλά το παιχνίδι φαινόταν πως θα είχε γκολ. Όπως και τελικά έγινε, με τους γηπεδούχους να χτυπάνε τελικά δις στο τελευταίο εικοσάλεπτο για να επιστρέψουν στις νίκες. Πρώτα με τον Μπραΐροβιτς στο 71’ με σουτ μέσα από την περιοχή και με τη συμπλήρωση 90 λεπτών ο Στίνα με υπέροχο τελείωμα υπέγραψε τη νίκη (2-0) των «λιονταριών» κόντρα στον αξιόμαχο Παναθηναϊκό Β’.
Από την άλλη πλευρά η ΑΕΛ μπήκε φουριόζα και προηγήθηκε μόλις στο 1ο λεπτό με τον Όγκμποε, για να διαμορφώσει το τελικό 0-2 ο Νικολιάς. Αντίθετα ο Ηρακλής «κόλλησε» στο 0-0 με τον Μακεδονικό στο Καυτανζόγλειο.
Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 20ής αγωνιστικής στον Βόρειο όμιλο της Σούπερ Λιγκ 2:
ΠΑΟΚ Β’-Διαγόρας 3-3
(1′ Δαρέλας, 27′ Παναγιώτου, 52′ Σπυράκος – 65′ Παραστατίδης, 74′ Μιχόπουλος, 83′ Λούκιτς)
Πανσερραϊκός-Παναθηναϊκός Β’ 2-0