Φουλ της ισοπαλίας στην Super League – Χωρίς νικητή οι τρεις αναμετρήσεις

iraklis890_0

Με τρεις αναμετρήσεις άνοιξε η 18η αγωνιστική στην Super League χωρίς όμως να υπάρξει νικητής σε καμία. Εξαιρετικό παιχνίδι στην Ξάνθη όπου ο Ατρόμητος έφυγε με την ισοπαλία, 2-2.

Η ομάδα του Περιστερίου παρουσιάστηκε εμφανώς βελτιωμένη απέναντι στην Σκόντα και άνοιξε το σκορ με τον Ούμπιντες στο 34ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους σκορ όμως στο 2ο μέρος η Σκόντα ανέβασε την απόδοσή της και ισοφάρισε με τον Καπετάνο στο 57′. Η χαρά κράτησε λίγο για τους γηπεδούχους αφού ο Λαζαρίδης στο 59′ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Ατρόμητο ωστόσο ο Νιέτο στο 74′ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Στην Κομοτηνή, Πανθρακικός και Παναιτωλικός έμειναν στο 0-0. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα από το 40ο λεπτό λόγω αποβολής του Κουτρουμάνου και παρά το γεγονός πως είχαν 15 τελικές έναντι μόλις μίας στο ματς, δεν βρήκαν δίχτυα.

Τέλος, Λεβαδειακός και Ηρακλής ήρθαν ισόπαλοι 1-1.Το σκορ άνοιξε στο 9′ για τον Ηρακλή ο Τσιλιανίδης με τον Γιακουμάκη να ισοφαρίζει στο 37΄για τον Λεβαδειακό.