Φινάλε για την Ακαδημία του Θησέα – Συμμετείχε σε δύο ποδοσφαιρικά τουρνουά

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε η χρονιά για την Ακαδημία του Θησέα που συμμετείχε σε δύο τουρνουά με επιτυχία. Συγκεκριμένα, η ομάδα Κ12 έλαβε μέρος σε τουρνουά που έγινε στο Olimpico Sports Club από 1 έως 3 Μαΐου με την συμμετοχή των ομάδων της Νίκης Βόλου, Αγίας Άννας 2 και Δήμητρας Τρικάλων στο οποίο κατέκτησε την 1η θέση παίζοντας στον τελικό με τη Δήμητρα Τρικάλων.
Κατόπιν συμμετείχε στο τουρνουά Επίσκυρος Kαπ όπου στα προκριματικά αντιμετώπισε τις ομάδες Ερμής Κορυδαλλού, ΠΑΕ Γαλάτσι και Ολυμπιακός Βόλου, κερδίζοντας όλους τους αγώνες. Στα ημιτελικά αντιμετώπισε την ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης την οποία και κέρδισε, ενώ στον τελικό έπαιξε με την Αγία Άννα. Εκεί γνώρισε την ήττα και πήρε την 2η θέση, κλείνοντας έτσι μια άκρως επιτυχημένη χρόνια. Οι άνθρωποι της Ακαδημίας του Θησέα εύχονται στους νεαρούς αθλητές και τους γονείς τους καλό καλοκαίρι. Το ραντεβού για τη νέα σεζόν δόθηκε για τον Σεπτέμβριο.