Φιλική νίκη με 4-1 ο Βόλος επί της Παναχαϊκής

Φιλική νίκη με 4-1 πέτυχε ο Βόλος επί της Παναχαϊκής σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο ΕΑΚ.
Οι “κυανέρυθροι” προηγήθηκαν στο 6ο λεπτό με τον νεαρό Δουβίκα, για να διπλασιάσει τα τέρματα του Βόλου ο Γκουαροτσένα στο 24ο λεπτό.
Η Παναχαϊκή μείωσε ο Αραβίδης στο 41ο λεπτό, σκορ με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στην επανάληψη με τον Βόλο να σημειώνει άλλα δύο τέρματα με τον Μπαρτόλο. Αρχικά στο 78ο λεπτό με εκπληκτικό σουτ και εν συνεχεία στο 83ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Βόλος: Γκαραβέλης (46ο Κλέιμαν), Ντεντάκης (56ο Τέκιο), Μήτογλου, Κολόμπο (69ο Σάντσες), Φερράρι (79ο Κιάκος), Ριένστρα (56ο Τσοκάνης), Μπαριέντος (80ο Λογαράς), Λουντεβάλ (56ο Γέντρισεκ), Μπαρτόλο, Γκουαρτσένα (80ο Κανελλάκης), Δουβίκας (69ο Κρητικός)

Παναχαϊκή: Μένκα, Πάνος, Σταμόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Πατάπης, Μουστακόπουλος, Μπρους, Μασούρας, Τσερούτι, Ανάκογλου, Αραβίδης