Φιλική ήττα του Ολυμπιακού Βόλου με 2-1 από τον Απόλλωνα Λάρισας

Πληρώνοντας ατομικά λάθη, στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός Βόλου ηττήθηκε με 2-1 από τον Απόλλωνα Λάρισας στο γήπεδο της Φιλιππούπολης σε φιλικό παιχνίδι.
Οι «ερυθρόλευκοι» έχοντας καλή παρουσία στο πρώτο μέρος, διάστημα στο οποίο περιόρισαν την επιθετική δραστηριότητα των γηπεδούχων, κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με τον Μπρούνο Μπαράνκο στο 39’. Ο Κόλα εκτέλεσε κόρνερ, ο Τζοβάρας δεν μπόρεσε να διώξει την μπάλα από την περιοχή του Απόλλωνα και ο Αργεντινός επιθετικός με προβολή έγραψε το 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων ισοφάρισε στο 74’ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Λίταινας, το οποίο καταλόγισε ο διαιτητής Αντωνίου για χέρι του Γιαννίτση, με την μπάλα, ωστόσο, να χτυπά στο πρόσωπο του αμυντικού του Ολυμπιακού.
Στο 85’ ο νεαρός τερματοφύλακας των «ερυθρολεύκων», Αχιλλέας Κωνσταντίνου απέκρουσε πέναλτι του Τασιουλή (στο πέναλτι υπέπεσε ο Φιλίποβιτς ανατρέποντας τον Τασιουλή), για να γίνει το 2-1 για τους γηπεδούχους στο 89’ με ωραία προσπάθεια και σουτ του Τασιουλή, ο οποίος ήταν το πρόσωπο του Απόλλωνα στο δεύτερο ημίχρονο.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Αστράς (46’ Πρίφτης), Τζοβάρας (71’ Τασιουλής), Λουκάς (46’ Καμπέρης), Καρρίκι, Οκάν, Σκούπρα, Χατζής, Μπάλλας, Μπαστιάνος, Σούλτσε (27’ λ.τρ. Γκουντρουμπής, 77’ Μπράνος), Νύκταρης (46’ Λίταινας).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Λαδάς (79’ Κωνσταντίνου), Γραικός (49’ Παπακώστας), Γιαννίτσης (73’ Πατρώνης), Ρόκας (46’ Φιλίποβιτς), Μπουτζίκος (88’ Ενκόα), Αγρόδημος (89’ Κάβουρας), Κόλα (77’ Μπόλης), Σκοπελίτης (63’ Βουκελάτος), Μπαράνκο (69’ Γεωργακόπουλος), Παπαδημητρίου (49’ Βασιλούδης), Ντα Κάμπο (84’ Μπέικος).