Φιλική ήττα της Νίκης με 2-1 από τον Πιερικό στην Κατερίνη

Την ήττα με 2-1 γνώρισε Νίκη στο 6ο της φιλικό της παιχνίδι κόντρα στον Πιερικό στο Α’ ΔΑΚ Κατερίνης. Σκόρερ για τη Νίκη ήταν ο Δούμτσης στο α’ μέρος. Επόμενο προγραμματισμένο παιχνίδι για την “κυανόλευκη” ομάδα μας είναι για το Κύπελλο Ελλάδος απέναντι στον Ατρόμητο Παλαμά εκτός έδρας. Το φιλμ του σημερινού αγώνα έχει ως εξής:
5’ Εκτέλεση φάουλ του Γκαντέλιο απέκρουσε ο Κίναλης με γροθιές.
7’ Σουτ του Γκαντέλιο εξουδετέρωσαν οι αμυνόμενοι.
10’ Από σέντρα του Αρίας ο Σαλαμούρας έπιασε το σουτ και η μπάλα πέρασε άουτ.
17’ Προσπάθεια του Σεχολάρι για τον Πιερικό η μπάλα πέρασε άουτ.
39’ Γκολ 0-1: Ο Δούμτσης σκόραρε με σουτ μέσα από την περιοχή και από τα δεξιά μετά από ατομική ενέργεια.
42’ Γκολ 1-1: Ο Κωτσιόπουλος ισοφάρισε με κεφαλιά σε 1-1 μετά από εκτέλεση φάουλ του Κέρι.
62’ Από προσπάθεια του Τσιλιγγίρη ο Σαποβάλοφ πήρε την μπάλα και έκανε το σουτ με τον Κίναλη να αποκρούει.
63’ Ο Παπαδόπουλος σούταρε από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Τσέλιος απομάκρυνε σε κόρνερ.
70’ Ο Τσιλιγγίρης με ατομική ενέργεια έφερε την μπάλα στο δεξί και απείλησε την αντίπαλη εστία, αλλά δεν τα κατάφερε με την ενέργειά του να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
76’ Ο Χαμπίμπ μετά από λάθος της άμυνας έκανε το σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.
78’ Ο Κρυπαράκος σε κενή εστία δεν καταφέρνει να σκοράρει μετά από πάσα του Αρίας, με τον Τσιλιγγίρη να κλέβει την μπάλα έπειτα από λάθος του αντίπαλου πορτιέρε.
84’ Γκολ 2-1: Ο Σουλιώτης σκοράρει με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κραγιόπουλου.
87’ Ο Τζιάνης δεν κατάφερε να ισοφαρίσει προ κενής εστίας.
90’ Ο Τσιλιγγίρης μετά από ενέργεια του Κουτσιμπάνα δεν μπόρεσε να σκοράρει.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Κίναλης (65’ Χατζησάββας), Ανδρικόπουλος, Κωτσιόπουλος (46’ Σουλιώτης), Στόιος (80’ Δεληγιάννης), Τσαγκαλίδης (75’ Ζαπουνίδης), Λαγός, Κοντοθανάσης (46’ Ίννος), Κέρι (65’ Χαμπίμπ), Σεχολάρι (65’ Κραγιόπουλος), Γατόπουλος (46’ Παπαδόπουλος), Μπαστακός (65’ Ματζαλάκου).
ΝΙΚΗ: Σούλης (53’ Τσέλιος), Αρίας, Γκαντέλιο, Κούφας, Βλάχος, Σαλαμούρας, Προδρομίτης (72’ Τζιάνης), Λίταινας (35’ Τσιλιγγίρης), Δούμτσης, Σπυρίδης (46’ Κρυπαράκος), Σαποβάλοφ (80’ Κουτσιμπάνας).