Φιλική ήττα της Νίκης από τον ΠΑΟΚ Β’ με 2-1

Φιλική ήττα με 2-1 από τον ΠΑΟΚ Β’ γνώρισε η Νίκη εκτός έδρας, με τους “κυανόλευκους” πάντως να πραγματοποιούν καλή εμφάνιση και να δέχονται το γκολ της ήττας στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 15′ με τον Γαϊτανίδη. Ο νεαρός εξτρέμ ντρίμπλαρε τον Τσιμπούκα και πλάσαρε εύστοχα τον Μπάγιτς για το 1-0.
Η Νίκη ισοφάρισε στο 45’, όταν ο Γκαρσία μ’ ένα τεχνικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπουργάνη.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Νίκης πίεζαν για το δεύτερο γκολ, για δεχθούν τέρμα στο 83’ από μία αντεπίθεση του ΠΑΟΚ.
Ο Μπράντονιτς έφυγε στην κόντρα από τα αριστερά και «σέρβιρε» για τον Κουλούρη, που σημείωσε το 2-1.
ΠΑΟΚ Β’: Μπουργάνης, Παναγιώτου, Κουλιεράκης, Ταχάτος (76’ Καλουτσικίδης), Γιαξής, Τσαούσης, Γαιϊτανίδης (67’ Μπράντονιτς), Μελετίδης (61’ Ισμαΐλα), Πανίδης (67’ Κουλούρης), Σαλαμούρας (76’ Γρόσδης), Τζήμας (88’ Τίτο).
ΝΙΚΗ: Μπάγιτς (60’ Περιστερίδης), Πάνος (58’ Παναγιωτίδης), Τζοβάρας, Τσιμπούκας (46’ Αλιατίδης), Ανδρέου, Κυριακίδης (46’ Μπόσιο), Τσουκαλάς (46’ Μέτσε), Κάσσος (46’ Γ. Κυρίτσης), Βασιλείου (46’ Βλαχομήτρος), Γκαρσία (46’ Αλτιντζής), Ροχάνο (46’ Τζιώρας).