Φιλική ήττα για Νίκη με ΠΑΟΚ (Κ17)

niki volou 517

Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε η Νίκη Βόλου από την Κ17 του ΠΑΟΚ σε φιλική αναμέτρηση στα 3-5 Πηγάδια, όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο προετοιμασίας της. Το ματς χωρίστηκε σε τρία 30λεπτα, με τον Λεωνίδα Μπίλη να χρησιμοποιεί όλους τους «μικρούς» που έχουν την τύχη να βρίσκονται στην αποστολή των κυανολεύκων.

Η Νίκη προηγήθηκε με 2-0 όταν και αγωνίστηκε με πιο έμπειρους ποδοσφαιριστές ενώ την ανατροπή ο ΠΑΟΚ την πέτυχε στο τελευταίο τριαντάλεπτο όταν ο Λεωνίδας Μπίλης παρέταξε 11αδα με αρκετούς νεαρούς στη σύνθεσή της.

Το σκορ άνοιξε στο 5ο λεπτό με σουτ του Κόλα μέσα από την περιοχή ενώ στο 12’ ο ίδιος παίκτης εκμεταλλεύτηκε την ωραία σέντρα του Αζίζ και με πλασέ έκανε το 2-0. Πέντε λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ μείωσε σε 2-1, με τον Δημητρίου, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου τριανταλέπτου.

Στο 2ο τριαντάλεπτο το σκορ δεν άλλαξε ενώ στο 3ο και τελευταίο ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κάνει την ανατροπή με γκολ στο 80’ και στο 87’ από τον Ευθυμίου.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Νίκη Βόλου: Παπουρτζής (80′ Ράπτης), Λάμπρου (60’Δημουλάς) Πασκούλεφ (45′ Μπλούχος) Αναστασίου Ευθυμίου (80′ Καρατάσιος) Αλεξανδρής (45’Κόλαρντ) Γεωργιάδης Αποστολίδης(45’Ματθαίου) Αζίζ(70′ Τσιανάκας) Βουρδάκης (70′ Γκλαβίνης).

Κ17 ΠΑΟΚ: Δουλκερίδης Παπαθανασίου Δημητρίου Τσέλα Αϊδονίδης Χατζηστραβός Μίσοβιτς Μελετίδης Νούκαρης Χατζηντίμπας Ευθυμίου.