Φιλική ισοπαλία του ΝΠΣ Βόλος με τη Λάρισα

Ισόπαλο (1-1) έληξε ο φιλικός αγώνας του ΝΠΣ Βόλος με τη Λάρισα που διεξήχθη στο Καρπενήσι.
Η ομάδα ειδικά στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησε σωρεία ευκαιριών, ωστόσο το γκολ δεν ήρθε.
Στην επανάληψη, η Λάρισα κατάφερε να προηγηθεί στο 51ο λεπτό με τον Νταούντα, για να ισοφαρίσει ο ΝΠΣ Βόλος στο 67ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαρμιέντο.

Η σύνθεση του ΝΠΣ Βόλος: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Διαμαντής, Μπαλογιάννης, Μάντζης, Μυστακίδης, Ηλιόπουλος, Φεράρι, Ζοάο Φερνάντο, Αγκούστο Μαξ.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι εξής: Καραγκιόζης, Τσοκάνης, Μήτογλου, Κορνέζος, Κυζιρίδης, Συμελίδης, Τσαούσης, Κορέλας, Κραβαρίτης, Λύρατζης, Διμηνάς, Σαρμιέντο.
ΑΕΛ: Ρίστιτς, Μόρας, Γκόλιας, Μιχαήλ, Καρανίκας, Μπάλλας, Φατιόν, Γιάκος, Νούνιτς, Σικάφκα, Χοτζάλι.