Εύκολη νίκη ο Σαρακηνός 4-1 την Αγχίαλο

Εύκολα ο Σαρακηνός επιβλήθηκε με 4-1 της Αγχιάλου εντός έδρας. Με τη συμπλήρωση του ημιώρου έγινε το 1-0 μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Κατής και ωραίο αριστερό σουτ του Καλλιακούδα.
Στο 48’ ο Καραγιάννης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι, αλλά στο 65’ ο ίδιος κέρδισε πέναλτι από τον Λαΐνα που αξιοποίησε ο Κατής για το 2-0. Στο 73’ ο Γκλαβίνης με σουτ που επιχείρησε έξω από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Δύο λεπτά αργότερα ο Καραγιάννης έκανε το πλασέ από τα δεξιά και έγραψε το 4-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 4-1 στο 84ο λεπτό όταν ο Σιαμέτης τροφοδότησε τον Πάσχο που πλάσαρε εύστοχα πάνω από τον τερματοφύλακα.
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Καρακασίδης, Μπόλης (63’ Γκλαβίνης), Σκούρας, Τσάνιος, Πρίφτι, Κατής (70’ Θεοδωρίδης), Καλλιακούδας (78’ Στεργίου), Καλαμάτας, Μπαρλαγιάννης, Μπέικος (63’ Δημόπουλος), Καραγιάννης (78’ Τζώρτζης).
ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Αλπάκης, Λαΐνας (75’ Γ. Σταφυλάς), Ροδοβίτης (46’ Χαλιμούρδας), Μαγιόγλου, Γούτσιος (20’ λ.τρ. Σίμος), Αποστολίδης, Αγιασλάρι, Τσιορτός, Πάσχος, Πρίφτι, Σιαμέτης.