Εύκολη νίκη για τη Δάφνη, 4-1 της ΑΕ 2002

Εξαιρετική αρχή έχει κάνει στο φετινό πρωτάθλημα η Δάφνη του Βαγγέλη Τάχου. Μετά την ισοπαλία στη Σκιάθο, νίκησε με 4-1 την Α.Ε. 2002 στο γήπεδο του Σαρακηνού, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο β’ μέρος.
Στο α’ ημίχρονο, ο Βαρελόπουλος έκανε το 1-0 στο 7’ με ατομική προσπάθεια, αλλά η ανταγωνιστική σε αυτό το διάστημα Α.Ε. 2002 ισοφάρισε στο 20’ με κεφαλιά του Κόρδα, μετά από κόρνερ του Κωστούλα. Ο Κόρδας είχε και σουτ στο δοκάρι μετά από πέντε λεπτά.
Στην επανάληψη η Δάφνη κυριάρχησε. Στο 60’ ο Ρομάριο Λουμάνι κέρδισε πέναλτι που αξιοποίησε ο Γ. Τσαρέλας (2-1), με τον Λουμάνι να τελειώνει ο ίδιος δύο ακόμη φάσεις της ομάδας του στο 65’ και στο 76’ και να διαμορφώνει το τελικό 4-1.
ΔΑΦΝΗ: Αλπάκης, Σιαμουρδάνης, Ντελής (80’ Ντίκας), Παρασκευάς, Γ. Τσαρέλας, Σωτηρόπουλος, Φ. Τσαρέλας (46’ Μουσαμπελίου), Τερλεξής (77’ Μαρέδης), Ρ. Λουμάνι (77’ Καζάκης), Βαλαρούτσος, Βαρελόπουλος.
Α.Ε. 2002: Μητράκος, Βεργοζήσης (82’ Δήμτσας), Γαλάνης, Σταθόπουλος (70’ Σακελλαρίου), Σφέτσιος, Κόρδας, Παρίσης, Βέργος (46’ Ρακής), Κουλοχέρης (65’ Σαραντόπουλος), Στουμποβίκος, Κωστούλας (82’ Ορέστης).