Εύκολα η Αγία Άννα 8-0 την ΑΕ 2002

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε η Αγία Άννα στην εντός έδρας αναμέτρησή της με την Α.Ε. 2002. Το συγκρότημα του Νίκου Αθανασιάδη πήρε με άνεση το «τρίποντο» επικρατώντας με 8-0 και φυσικά εξακολουθεί να συγκατοικεί με τον Μαγνησιακό στο «ρετιρέ» του βαθμολογικού πίνακα της Α’ ΕΠΣΘ.

Η νίκη της Αγίας Άννας ήταν αναμενόμενη από τη στιγμή που υπάρχει σημαντική ποιοτική διαφορά από την Α.Ε. 2002 η οποία αποτυπώνεται και από την κατάταξη των ομάδων που έχουν διαφορετικούς στόχους την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Οι γηπεδούχοι έδειξαν σοβαρό αγωνιστικό πρόσωπο και πέτυχαν τέσσερα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Πρώτος τους σκόρερ δεν ήταν άλλος από τον Ιάσονα Παπαδημητρίου, που δεν σταματά να πετυχαίνει γκολ στη φετινή σεζόν. Το Σάββατο σημείωσε «καρέ» τερμάτων, φτάνοντας τα 36 στο πρωτάθλημα και φυσικά παραμένει πρώτος στον πίνακα των σκόρερ με σημαντική διαφορά από τους παίκτες που βρίσκονται πιο κάτω από αυτόν.

Η Α.Ε. 2002 έχει πάντως αρκετά ελαφρυντικά για την βαριά της ήττα. Ο προπονητής της Άρης Γιαννούτσος είχε πολύ περιορισμένες λύσεις, έχοντας στην αποστολή μόλις 11 απολύτως υγιείς ποδοσφαιριστές, με τον τερματοφύλακα Σαρρή να αγωνίζεται στη θέση του σέντερ φορ.

Τα πράγματα έγιναν πολύ χειρότερα στο 16ο λεπτό όταν τραυματίστηκε στο πρόσωπο ο Παπαϊωάννου. Ο αμυντικός της Α.Ε. 2002 χρειάστηκε να διακομισθεί στο νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις και φυσικά δεν συνέχισε στο ματς. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, δηλαδή για μισή ώρα περίπου οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν με 10 παίκτες. Για να μην έχει η ομάδα του αριθμητικό μειονέκτημα, στην ανάπαυλα ο κ. Γιαννούτσος έριξε στο παιχνίδι τον Κυριάκο Βέργο. Όμως η συμμετοχή του ήταν τυπική μια και ο συγκεκριμένος ποδοσφαιριστής αντιμετώπιζε πρόβλημα τραυματισμού.

Όσον αφορά τα γκολ, το 1-0 σημείωσε στο 6ο λεπτό ο Παπαδημητρίου, ενώ στο 28’ έγινε το 2-0 από τον Κορέτα. Οι Παπαδημητρίου στο 32’ και Σέττος στο 35’ έκαναν το 4-0 του α’ ημιχρόνου. Στην επανάληψη, είχαμε το πέμπτο γκολ για την Αγία Άννα με τον Παπαδημητρίου στο 54’, ενώ ο ίδιος με το τέταρτο προσωπικό του τέρμα στο 65’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0. Οι Σέττος στο 67’ και Καλαμίδας στο 71’ διαμόρφωσαν το τελικό 8-0

ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Φλίγκος, Σουγκάρης (46’ Χατζητρακόσιας), Παπαδήμος (46’ Καλαμίδας), Χολέβας, Ρόκας (46’ Αλεξανδρίδης), Γ. Βέργος (55’ Καναβός), Κορέτα, Αργύρης, Παπαδημητρίου, Πετράκος (46’ Ζαρίφης), Σέττος.

Α.Ε. 2002: Μητράκος, Βερντόβα, Στόικος, Παπαϊωάννου (46’ λ.τρ. Κυρ. Βέργος), Ιντζόγλου, Γώγος, Σουλάι, Κουβαράς, Προβιάς, Γεωργακόπουλος, Σαρρής.

Η Αγία Άννα τίμησε τον Αντώνη Τζοβάρα
Ο Αντώνης Τζοβάρας είναι πλέον παίκτης της Α.Ε. 2002, αλλά δεν μπορεί να την βοηθήσει λόγω τραυματισμού. Έδωσε όμως το «παρών» στο παιχνίδι με την Αγία Άννα και στο ημίχρονο τιμήθηκε από τους γηπεδούχους οι οποίοι δεν ξέχασαν την προσφορά του στη δική τους ομάδα τα προηγούμενα χρόνια. Τη βράβευση στον Αντώνη Τζοβάρα έκανε ο γενικός αρχηγός της Αγίας Άννας Γιώργος Κωστούλας.