«Εξάσφαιρος» ο Πύρασος με την Ακρόπολη

«Εξάσφαιρος» ήταν ο Πύρασος στην εντός έδρας αναμέτρησή του με την Ακρόπολη. Έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ροτζέριο Μάρτινς, που σημείωσε χατ-τρικ, ενώ έδωσε και μία ασίστ, κέρδισε άνετα με 6-0.

Ο Βραζιλιάνος μέσος τροφοδότησε με το κεφάλι τον Γκαραβέλα, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό. Στο 22’ ο Ροτζέριο διπλασίασε τα τέρματα των Αγχιαλιτών με πλασέ μέσα από την περιοχή, ενώ το 3-0 σημειώθηκε στο 31’ μετά από κόρνερ του Γκαραβέλα και κεφαλιά του προωθημένου Μπασδάνη. Στο 40’ ο Μπούτλας έκανε τη σέντρα και ο Ροτζέριο με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Τα άλλα δύο γκολ του Πυράσου ήρθαν στο β’ ημίχρονο, από τον Ροτζέριο στο 52’ και τον Καραγιώργο στο 73’.

ΠΥΡΑΣΟΣ: Τάσος, Μπούτλας, Χριστοδούλου (66’ Νίνος), Διαμαντένιας, Μπασδάνης (63’ Σταντζούρης), Τσιότρας, Στεργίου (66’ Παπαδογεώργος), Θεοδωρόπουλος, Φουρκιώτης (66’ Καραγιώργος), Ροτζέριο (63’ Ματζαβίνος), Γκαραβέλας.

ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Βίτσος, Βαρελόπουλος (46’ Τσούτσας), Στρούγγης, Βασιλείου (65’ Τσουκάλης), Κολυμήτρας, Πούλιος, Κουτσώνας, Παπούλιας, Παγώνης (75’ Τσιαμήτας), Γκάγκας, Αξιώτης (46’ Χρυσαφόπουλος).