«Εξάσφαιρο» κρατούσε ο Σαρακηνός – Υποχρέωσε σε βαριά ήττα τους Μυρμιδόνες με 6-1

Ο Σαρακηνός υποχρέωσε σε βαριά ήττα με 6-1 τους Μυρμιδόνες, αν και το ματς δεν ξεκίνησε όπως θα ήθελαν οι άνθρωποί του αφού μόλις στο 1’ τραυματίστηκε ο Καλαμάτας και αντικαταστάθηκε. Στο 20’ ο Γιοβάνης έβγαλε παράλληλη σέντρα και ο Τσιουρής πλάσαρε από κοντά για το 1-0, ενώ το πλασέ του Αράπη στο 32’ απέκρουσε σωτήρια ο Γράντας στην αριστερή γωνιά της εστίας του. Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 62’ ο Τσιουρής κέρδισε πέναλτι από τον Κοντοβά και το εκτέλεσε εύστοχα για το 2-0. Τρία λεπτά αργότερα, ο Κατσαβριάς σέντραρε από την αριστερή πλευρά και ο Μηλιώνης μείωσε σε 2-1, βάζοντας θεωρητικά τους Μυρμιδόνες ξανά στο παιχνίδι. Όμως, τα πράγματα εξελίχθηκαν διαφορετικά, καθώς η ομάδα του Γιάννη Φασουράκη ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της, πετυχαίνοντας ακόμη τέσσερα τέρματα. Στο 68’ ο Τσιάνος πέτυχε το 3-1, με ωραίο σουτ. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Γιοβάνης με σουτ στην κίνηση ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-1, ενώ ο Τσιουρής με διαγώνιο σουτ στο 78’ πέτυχε το 5-1 και παράλληλα το τρίτο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι. Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο Τσιάνος, με πολύ ωραίο σκαφτό σουτ στο 83’, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Γράντας, Γιοβάνης, Αδάμος (68’ Τριανταφύλλου), Γιαμαλής, Σιδηρόπουλος, Κουτσογιάννης (73’ Γκλαβίνης), Κ. Δημόπουλος (73’ Αϊντίνι), Καλαμάτας (2’ λ.τρ. Γώγος), Αντωνίου (60’ Ρ. Δημόπουλος), Τσιάνος, Τσιουρής.
ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ: Γκόγκος (80’ Στέκας), Μακρής, Κατσαβριάς, Μάτζαρης, Κοντοβάς (62’ λ.τρ. Καραπτσιάς), Μηλιώνης, Πρατής, Αράπης (80’ Καλαμάς), Τσόγκας, Χριστοδουλόπουλος, Τσέργας.

Φωτό: Προσπάθεια του Τσιουρή που πέτυχε χατ-τρικ