Εξαιρετικός ο Αίας επιβλήθηκε 5-1 της Αγχιάλου

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έκλεισε τη σεζόν ο Αίας Σούρπης, που νίκησε 5-1 την Αγχίαλο ύστερα από εξαιρετική εμφάνιση. Με την επιτυχία αυτή η ομάδα του Μιχάλη Ανδρωνά ισοβάθμησε με τον Γ.Σ. Αλμυρού, αλλά τον προσπέρασε και τερμάτισε στην 5η θέση διότι υπερτερεί στα μεταξύ τους παιχνίδια (1-0, 2-2). Η Αγχίαλος είχε ήδη πετύχει το στόχο της παραμονής, ενώ για τελευταία φορά κάθισε στον πάγκο της ο Θοδωρής Ανδρουτσόπουλος, που αποχωρεί μετά από πενταετή θητεία στον σύλλογο.
Στο 18’ έγινε το 1-0 από ασίστ του Ντούρα και πλασέ του Παπαδόπουλου, ενώ στο 42’ ο Ντούρας σέντραρε, ο Κομπούρας έκανε την κεφαλιά-πάσα και ο Κωστούλας με σουτ διπλασίασε το τέρματα του Αίαντα. Ένα λεπτό αργότερα είχαμε και το 3-0, πάλι από τον Κωστούλα με πλασέ στην κίνηση, έχοντας δεχθεί την πάσα από τον Κομπούρα. Ο τελευταίος έδωσε και τρίτη ασίστ στο ματς. Ήταν στο 50ό λεπτό όταν έπαιξε το ένα-δύο με τον Παπανικολόπουλο, που ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 53’ ο Κωστούλας έκανε το σουτ, ο Αλπάκης απέκρουσε ασθενώς και ο Κατσαβριάς που πήρε το ριμπάουντ έγραψε το 5-0. Το γκολ της τιμής για την Αγχίαλο ήρθε στο 77’ με το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μάνος Πάσχος (5-1).
ΑΙΑΣ: Γκόγκος, Παπανικολόπουλος (52’ Γκιόκα), Ντούρας, Ξηροκώστας, Κατσαβριάς, Στεφανής, Κομπούρας, Μπιρμπίλης, Παπαδόπουλος (53’ Χρυσικός), Κωστούλας, Φαράντος.
ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Αλπάκης, Σταφυλάς, Σιαμέτης, Μαγιόγλου, Αποστολίδης (46’ Χαντής), Τσιορτός, Αγιασλάρι, Σίμος, Πάσχος, Χαλιμούρδας, Τσότζωρας.