Εξαιρετική η Καλλιθέα πήρε ισοπαλία 1-1 από τη Λαμία, άξιζε τη νίκη

Ηρωική ισοπαλία στην Λαμία πήρε η Καλλιθέα. Η ομάδα του Γιώργου Σίμου, πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και προηγήθηκε στο σκορ στο 80’. Ο Ντεμέτριους έκανε μια τρομερή επέλαση από τα αριστερά περνώντας δύο παίκτες της Λαμίας, γύρισε στον Λουκίνα που με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Γκαραβέλη για το 0-1. Η Λαμία ισοφάρισε στο 87′. Ο Σλίβκα έκανε τη σέντρα και ο Μπεχαράνο με δυνατή κεφαλιά πέτυχε το 1-1. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Καλλιθέα λίγο έλειψε να φύγει με τη νίκη από τη Λαμία, καθώς ο Κυνηγόπουλος, σούταρε με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι του Γκαραβέλη.
ΛΑΜΙΑ: Γκαραβέλης, Σιμόν (84′ Προβυδάκης), Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ (62′ Μποάκι), Νούνιες, Τζανδάρης (61′ Σλίβκα), Ντε Βινσέντι,Γιακουμάκης (46′ Μπεχαράνο), Τσιλούλης (61′ Σαραμαντάς), Μανούσος.
ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Πάντος, Μανθάτης, Καινούργιος (70′ Βασιλούδης), Ευαγγέλου, Κολτσίδας, Σαντάνα (54′ Μπουλούλης), Νίλι, Τσιντώνης (89′ Χατζιδίμπας), Κωστανάσιος (71′ Λουκίνας), Ντεμέτριους (89′ Λάσκαρης), Κυνηγόπουλος.