Εξαιρετική εμφάνιση του ΝΟΒΑ στις καταδύσεις – Κατέκτησε οκτώ μετάλλια στο Κύπελλο Χριστουγέννων

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΝΟΒΑ στο Κύπελλο Χριστουγέννων στις καταδύσεις. Παράλληλα πραγματοποιήθηκε και η Ημερίδα Όπεν στα 3μ. τραμπολίνο και 5μ., 7,5μ. και 10μ. σταθερού βατήρα σε άνδρες, γυναίκες και Ε’ κατηγορία (προαγωνιστική).

Στο κλειστό καταδυτήριο του ΟΑΚΑ έλαβαν μέρος συνολικά 65 αθλητές και αθλήτριες, από 7 συλλόγους. Ανάμεσά τους και ο ΝΟΒΑ, ο οποίος συνολικά κατέκτησε οκτώ μετάλλια. Πιο συγκεκριμένα ο Γρηγόρης Μήτρου κέρδισε δύο χρυσά, το ίδιο και η Σταυρούλα Χαλέμου. Επίσης η Μυρσίνη Μέλιου πήρε ένα αργυρό και ένα χάλκινο, ο Λευτέρης Ιωάννου ένα αργυρό και ο Θανάσης Τσιρίκος ένα αργυρό.

Μετά το τέλος των αγώνων, ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Πέτρος Φυρίγος, δήλωσε ικανοποιημένος από τη συμμετοχή των αθλητών: «Η διοργάνωση στέφθηκε με επιτυχία, με μεγάλο αριθμό αθλητών και αθλητριών. Βρισκόμαστε σε πολύ καλό δρόμο σαν υποδομές στο άθλημα, καθώς ξεχώρισαν ορισμένοι αθλητές και δίνουν ελπίδες για το μέλλον για τους Ευρωπαϊκούς αγώνες Νέων.