Εξαιρετική εμφάνιση από τον ΑΑΣ Tae Kwon Do Taekkyon Βόλου – Έξι μετάλλια στο 2ο Προκριματικό Πρωτάθλημα της Ένωσης στο Ωραιόκαστρο

Εκπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΑΑΣ Tae Kwon Do Taekkyion Βόλου. Στο 2ο Προκριματικό Πρωτάθλημα της Ένωσης Tae Kwon Do οι αθλητές και αθλήτριές του κατέκτησαν έξι μετάλλια.

Στο Ωραιόκαστρο της Θεσσαλονίκης διεξήχθη το 2ο Προκριματικό Πρωτάθλημα της Ένωσης Tae Kwon Do, όπου έλαβαν μέρος παιδιά γεννημένα από το 2009 μέχρι το 2014.. Εκεί ο ΑΑΣ Tae Kwon Do Taekkyion Βόλου εκπροσωπήθηκε από οκτώ αθλητές και αθλήτριες, από τους οποίους οι έξι ανέβηκαν στο βάθρο.

Πιο συγκεκριμένα χρυσά μετάλλια κατέκτησαν η Κωνσταντίνα Ντάτσιου, η Εβελίνα Σκρέτα, ο Δημήτρης Βαριάμης και η Ζωή Τσαλίκη. Επίσης το αργυρό μετάλλιο πήρε ο Κωνσταντίνος Κόγκας και το χάλκινο ο Ιωάννης Διαννελάκης.

Στους αγώνες πήρε μέρος ο Κωνσταντίνος Φιλιππόπουλος που κατέλαβε την 5η θέση, ενώ αξιόλογη προσπάθεια κατέβαλε και ο Ιωάννης Γανωτής.

Η εν λόγω διοργάνωση έγινε στο πλαίσιο των Κλιμακίων της ΕΤΑΒΕ, όπου θα κληθούν οι αθλητές και οι αθλήτριες, που διακρίθηκαν. Μάλιστα όσοι ξεχώρισαν θέτουν σοβαρή υποψηφιότητα για να γίνουν μέλη της Επίλεκτης ομάδας που θα συγκροτήσει η ΕΤΑΒΕ.