Επιτυχίες Βολιωτών στο ζίου ζίτσου – Κατέκτησαν εννέα μετάλλια στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα

Εξαιρετικές εμφανίσεις έκαναν οι αθλητές του 360ο Μαχητικού Γυμναστικού Συλλόγου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ζίου ζίτσου το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Ολυμπιακό στάδιο πάλης, στα Άνω Λιόσια. Συνολικά κατακτήθηκαν εννέα μετάλλια (πέντε χρυσά, δύο αργυρά και δύο χάλκινα) σε δύο διαφορετικά αγωνιστικά συστήματα (fighting-ne waza)
Συγκεκριμένα, την 1η θέση πήραν στο Ne Waza-Μάχη Εδάφους οι: Καρανικόλα Ιωάννα, Μπέκου Επιστήμη, Κονταρλάτος Αθανάσιος, Κίτσιου Μαργαρίτα. Επίσης, πρώτος στη Μάχη Εδάφους, στο πρωτάθλημα Ενόπλων ήταν ο Γερανδρέου Μιχάλης.
Τη 2η θέση στη Μάχη Εδάφους κατέκτησαν οι: Μιχαήλ Δημήτριος και Μαυρομάτη Ακριβή, ενώ 3η θέση στο
Fighting κατέκτησαν οι Κίτσιου Μαργαρίτα και Μπέκου Επιστήμη.
Αρκετά καλά πλασαρίσματα, με νίκες, αλλά και ήττες στην κατηγορία τους είχαν οι κάτωθι αθλητές και αθλήτριες: Μαυρομάτη Αγορίτσα, Παϊτέρη Μαρία, Νταούτη Ζωή, Βασάλος Οδυσσέας, Σεμερτζίδης Μιχάλης, Ψυχογιός Απόστολος, Καραπέτσας Λάμπρος, Τσολάκου Βασιλική.
Σημειώνεται πως οι τρεις πρώτες θέσεις δίνουν θέση στην Εθνική ομάδα ζίου ζίτσου για τα διεθνή πρωταθλήματα που θα ακολουθήσουν σε ένα άθλημα για το οποίο υπάρχει μοριοδότηση για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση. Η πρόεδρος, το διοικητικό συμβούλιο και ο προπονητής του 360ο Γιοβάνης Συμεών, συγχαίρουν τους αθλητές για τις εκπληκτικές τους επιδόσεις.