Επιτυχίες Βολιωτών σε κολυμβητικούς αγώνες βετεράνων

Τέσσερα χρυσά, ισάριθμα ασημένια και δύο χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν αθλητές του «Βόλος Υδατοσφαίριση-Κολύμβηση» σε Πανελλήνιους κολυμβητικούς αγώνες βετεράνων. Ο σύλλογος εξέδωσε την ακόλουθη ανακοίνωση: «Οι επιτυχίες του ομίλου μας είναι συνεχείς και σε όλες τις ηλικίες. Στο 5ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης Masters, ο όμιλός μας συμμετείχε με δύο αθλητές και σάρωσαν τα μετάλλια στις κατηγορίες τους. Συγκεκριμένα τ’ αποτελέσματά τους ήταν:
Κουτσογιάννης Ηλίας: 1ος στα 200 ύπτιο, 2ος στα 100 ύπτιο, 3ος στα 50 ύπτιο, 3ος στα 1500 ελεύθερο, 8ος στα 50 ελεύθερο.
Παπαδημητρίου Κωνσταντίνος: 1ος στα 100 ελεύθερο, 1ος στα 800 ελεύθερο, 1ος στο 200 πεταλούδα, 2ος στα 50 ελεύθερο, 2ος στα 200 ελεύθερο, 2ος στα 50 πεταλούδα.
Η ομάδα μας, με δύο αθλητές έφθασε τους 78 βαθμούς και κατέλαβε την 17η θέση στην πανελλήνια κατάταξη. Να σημειωθεί ότι ο αθλητής μας Παπαδημητρίου Κωνσταντίνος έχει τις καλύτερες επιδόσεις στο 800αρι ελεύθερο και στο 200αρι πεταλούδα στην κατηγόρια 60-64 ετών. Το τμήμα ενηλίκων, με προπονήτρια την κ. Μαρκέλλα Λέτσιου δραστηριοποιείται καθημερινά στο κολυμβητήριο του Βόλου.
Ο πρόεδρος και τα μέλη του Δ.Σ. συγχαίρουν τους αθλητές μας και τους εύχονται ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες».