ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Χωρίς τους χαμένους το ΚΙΝΑΛ

Παραπολιτικά

Ο ισχυρός Τριαντόπουλος

Παραπολιτικά

κυκλο – φ – οριακα

Άρθρα

Η Παπανάτσιου για την ορκωμοσία

Τοπικά

Αθλητισμός

Επιτυχίες του ΝΟΒΑ σε κολυμβητικούς αγώνες

Με τη συμμετοχή 770 αθλητών από 41 συλλόγους πραγματοποιήθηκαν οι κολυμβητικοί αγώνες «2ο Κύπελλο ΝΟΒΑ» που διοργάνωσε με επιτυχία ο βολιώτικος σύλλογος. Μάλιστα ο ΝΟΒΑ διέπρεψε και αγωνιστικά συγκεντρώνοντας 33 μετάλλια (14 χρυσά-16 αργυρά-3 χάλκινα) στην αγωνιστική κατηγορία και 41 (15 χρυσά και ένα ρεκόρ αγώνων-16 αργυρά-10 χάλκινα) στην προαγωνιστική.
Αναλυτικότερα τα αποτελέσματα:

 Αγωνιστική κατηγορία

Γυναίκες: Τσαπράζη Χριστίνα: 1η θέση 50μ πρόσθιο, 1η θέση 100μ πρόσθιο και 1η θέση 200μ πρόσθιο.
Άνδρες: Τσαρτσάλης Χρήστος: 2η θέση 100μ πεταλούδα , 2η θέση 50μ πρόσθιο και 2η θέση 100μ πρόσθιο.Νεάνιδες: Τριανταφυλλίδη Μαρίνα: 1η θέση 400μ ελεύθερο , 1η θέση 800μ ελεύθερο και 1η θέση 1500μ ελεύθερο.
Έφηβοι: Μπέτας Ιωάννης: 1η θέση 400μ ελεύθερο , 2η θέση 200μ ελεύθερο και 3η θέση 100μ ελεύθερο, Δεσκάτας Στέργιος 1η θέση 100μ ύπτιο, 1η θέση 200μ μ.α. και 2η θέση 50μ πεταλούδα, Λιβογιάννης Κων/νος 2η θέση 50μ ελεύθερο.
Κορασίδες: Τριανταφυλλίδη Παρασκευή: 1η θέση 200μ μ.α. και 2η θέση 50μ ελεύθερο, Αποστολάκη Φρειδερίκη 1η θέση 1500μ ελεύθερο, 2η θέση 100 ελεύθερο και 2η θέση 400μ ελεύθερο, Παπαϊωάννου Κων/να 1η θέση 100μ πεταλούδα, Χρονοπούλου Μαίρη.  Παγκορασίδων Α: Φράγγου Ελένη: 2η θέση 800μ ελεύθερο και 2η θέση 200μ μ.α., Ντόβα Μελίνα Παγκορασίδων Β: Καρτσιώτη Ιωάννα 2η θέση 100μ ύπτιο,  2η θέση 200μ ύπτιο και 3η θέση 200μ μ.α., Καραγιάννη Ιφιγένεια.
Παμπαίδες Β: Καρρόπουλος Γεώργιος: 1η θέση 50μ πρόσθιο , 1η θέση 200μ πρόσθιο και 3η θέση 50μ ελεύθερο, Κασανδρινός Αλέξανδρος 2η θέση 50μ ελεύθερο, 2η θέση 200μ ελεύθερο και 2η θέση 400μ ελεύθερο, Κουτσελίνης Βασίλειος, Αγαθός Κυριαζής.

Προαγωνιστική κατηγορία  

Κορίτσια 9 ετών: Καρτσιώτη Μυρτώ, Παπακωνσταντίνου Ιωάννα, Πίσπα Εύα, Τριανταφυλλίδη Μελίνα, Τσιρπανλή Στέλλα, Τσίτογλου Αθηνά, Σταματίου Μαρία
Αγόρια 9 ετών: Ρεντινιώτης Νικόλαος: 1η θέση 50μ πεταλούδα με ρεκόρ αγώνων, Αλεξάνδρου Χρήστος, Κιόρογλου Θοδωρής, Κρατήρας Μάριος
Κορίτσια 10 ετών: Βαΐτση Χρυσή, Λαθουρά Ελένη 1η θέση 50μ πρόσθιο και 1η θέση 100μ πρόσθιο, Τζώρτζη Όλγα 2η θέση 50μ ελεύθερο και 2η θέση 100μ ελεύθερο, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα, 4Χ50μ ελεύθερο 2η θέση με τις Λαθουρά Ελένη, Βαΐτση Χρυσή, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα, Τζώρτζη Όλγα 4Χ50μ μ.ο.: 2η θέση με τις Βαΐτση Χρυσή, Λαθουρά Ελένη, Τζώρτζη Όλγα, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα.
Αγόρια 10 ετών: Αγλαΐνης Αποστόλης, Γαργαλέτσος Αλέξανδρος, Γρηγορίου Ιωάννης, Διαμαντίδης Ιπποκράτης, Ζαφειράκος Ιωάννης 2η θέση 200μ μ.α., Καπότσης Λευτέρης, Πετρόπουλος Κων/νος, Πλαστάρας Αλέξανδρος 3η θέση 50μ ύπτιο, Τσούνης Ταξιάρχης 2η θέση 50μ ελεύθερο, Φρύδας Παντελής, Γκαλδάνας Ιωάννης 4Χ50μ ελεύθερο :1η θέση με τους Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Καπότση Λευτέρη, Ζαφειράκο Ιωάννη, Τσούνη Ταξιάρχη 4Χ50μ μ.ο. 2η θέση με τους Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Ζαφειράκο Ιωάννη, Καπότση Λευτέρη, Τσούνη Ταξιάρχη.
Κορίτσια 11 ετών: Κιόρογλου Αλεξάνδρα, Νιζάμη Μελίνα, Νικάκη Ζωή 1η θέση 50μ πρόσθιο , 1η θέση 100μ πρόσθιο και 1η θέση 200μ πρόσθιο, Σκαλίδη Μιράντα, Σκιαθίτη Νεφέλη, Ζηργάνου Έφη, Μαμπρούκ Μάριεμ, Παγώνη Δήμητρα, Φραγκάκη Παναγιώτα 2η θέση 200μ πρόσθιο και 3η θέση 100μ πρόσθιο 4×50μ ελεύθερο 3η θέση με τις Κιόρογλου Αλεξάνδρα, Σκιαθίτη Νεφέλη, Παγώνη Δήμητρα, Νικάκη Ζωή.
Αγόρια 11 ετών: Αναγνώστου Αποστόλης, Ζαχαράς Νικόλαος, Ζεμπίλας Δημήτριος, Κολυμπάσης Σπύρος 3η θέση 50μ ελεύθερο, Μπασέκης Αλέξανδρος 2η θέση 50μ ελεύθερο , 3η θέση 100μ ελεύθερο και 3η θέση 50μ πεταλούδα, Τσιρπανλής Νικόλαος, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανός 2η θέση 400μ ελεύθερο, Σκραπάλλι Άγγελος, Σταματάς Ορφέας, Τζώρτζης Νεοπτόλεμος, Τουλούδης Ιωάννης :2η θέση 100μ πρόσθιο, 2η θέση 200μ πρόσθιο και 3η θέση 50μ πρόσθιο, 4Χ50μ ελεύθερο: 2η θέση με τους Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό, Τουλούδη Ιωάννη, Κολυμπάση Σπύρο, Μπασέκη Αλέξανδρο.
Κορίτσια 12 ετών: Αγγελάκη Βικτώρια, Αποστολάκη Αθανασία, Νικάκη Βασιλική, Πίσπα Νινέττα.
Αγόρια 12 ετών: Καλόγηρος Δημήτριος 1η θέση 50μ ύπτιο και 1η θέση 100μ ύπτιο, Λαθουράς Γεώργιο 2η θέση 800μ ελεύθερο , 3η θέση 200μ ελεύθερο και 3η θέση 400μ ελεύθερο, Τριανταφυλλίδης Στέφανος 1η θέση 200μ μ.α. , 2η θέση 50μ πεταλούδα και 2η θέση 100μ πεταλούδα, Τακτικός Άγγελος 3η θέση 50μ πρόσθιο, Παπαϊωάννου Γεώργιος 1η θέση 50μ πρόσθιο, 1η θέση 100μ πρόσθιο και 1η θέση 200μ πρόσθιο, Σφέτσας Δημήτριος, Τσούνης Γεώργιος, Βυσανλής Παύλος, 4Χ50μ ελεύθερο: 1η θέση με τους Λαθουρά Γεώργιο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Παπαϊωάννου Γεώργιο, Καλόγηρο Δημήτριο, 4Χ50μ μ.ο: 1η θέση με τους Καλόγηρο Δημήτριο, Παπαϊωάννου Γεώργιο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Λαθουρά Γεώργιο.

 

 

Προηγούμενο ΆρθροΕπόμενο Άρθρο

Μοιραστείτε το