Επιτυχίες στο βόλεϊ για τον Γ.Σ. Αλμυρού – Νίκες πανηγύρισαν οι ομάδες κορασίδων και παγκορασίδων

Εκτός έδρας επιτυχίες πανηγύρισαν οι ομάδες βόλεϊ του Γ.Σ. Αλμυρού για τα πρωταθλήματα της ΕΣΠΕΚΕΛ. Οι κορασίδες νίκησαν 1-3 σετ την Ελασσόνα, ενώ με το ίδιο σκορ κέρδισαν και οι παγκορασίδες Α’ το αντίστοιχο συγκρότημα του Γ.Σ. Νίκαιας. Αναλυτικά:

Οι κορασίδες
Μία ακόμη νίκη -την 7η σε 9 αγώνες- πέτυχε η ομάδα κορασίδων βόλεϊ του ΓΣΑ επικρατώντας εκτός έδρας με 1-3 σετ της Ελασσόνας για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος (Κ18) Α1 Θεσσαλίας της ΕΣΠΕΚΕΛ.

Οι παίκτριες του Χρήστου Μακρή παίζοντας συγκεντρωμένα, με πάθος και ψυχραιμία στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού δεν δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα να κάμψουν την αντίσταση της αξιόμαχης Ελασσόνας.

Όλες οι διαθέσιμες αθλήτριες πήραν χρόνο συμμετοχής σε έναν αγώνα όπου έπαιξαν και για την συμπαίκτριά τους Βάσια Μητσογιάννη, η οποία είχε έναν άτυχο και άσχημο τραυματισμό στον αστράγαλο κατά το πρόσφατο φιλικό με τις Λιβανάτες.

Διοίκηση, προπονητές και αθλητές του συλλόγου εύχονται στη νεαρή αθλήτρια σύντομη ανάρρωση και γρήγορη επιστροφή στα παρκέ.

Τα σετ: 17-25, 25-16, 7-25, 16-25.
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ (Μακρής): Τσιγάνη (αρχηγός), Τσανή, Μπουκουβάλα, Κυρίτση, Σ. Αραμπατζή, Κωνσταντίνου, Κωτούλα, Χ. Αραμπατζή, Κούτε, Μαυρογέννη, Μαχά, Χατζηκυριάκου.

Οι παγκορασίδες Α’
Πρεμιέρα με το δεξί για τις παγκορασίδες Α’ του ΓΣΑ οι οποίες νίκησαν εκτός έδρας τη Νίκαια με 1-3 σετ. Το ματς διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής για το πρωτάθλημα βόλεϊ Κ16 της ΕΣΠΕΚΕΛ και συγκεκριμένα για τον 3ο όμιλο της Θεσσαλίας. Οι νεαρές αθλήτριες του Χρήστου Μακρή παίζοντας ωραίο βόλεϊ κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα από το κλειστό της Νίκαιας.

Τα σετ: 14-25, 25-18, 24-26, 13-25.
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ (Μακρής): Κούτε (αρχηγός), Κωνσταντίνου, Σ. Αραμπατζή, Κυρίτση, Κωτούλα, Τσανή, Μαυρογέννη, Μαχά, Μπουκουβάλα.