Εντυπωσιακό «διπλό» της Αγίας Άννας 0-4 την Ακρόπολη

Εμφατική νίκη στην έδρα της Ακρόπολης πέτυχε, η Αγία Άννα, η οποία επικράτησε με 0-4. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κερδίσουν, σημειώνοντας από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο και προσφέροντας παράλληλα πλούσιο θέαμα, καθώς έπαιξαν επιθετικό ποδόσφαιρο.
Στο 35’ ο Σέττος πραγματοποίησε ωραία ατομική προσπάθεια και με κοντινό πλασέ κατάφερε να χαρίσει στην ομάδα του, το προβάδισμα (0-1). Δύο λεπτά αργότερα, ο Σέττος χρίστηκε και πάλι σκόρερ, σημειώνοντας το 0-2, με τον ίδιο τρόπο. Η Αγία Άννα κράτησε το πόδι της πατημένο στο… γκάζι, συνεχίζοντας να παίζει το ίδιο καλά και στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης. Στο 80’ ο Γάτος έβγαλε σέντρα από τη δεξιά πλευρά, με τον Ματθαίου να πλασάρει ιδανικά τον Στούκα για το 0-3. Μετά από πέντε λεπτά, ο Γάτος πραγματοποίησε νέα πολύ καλή προσπάθεια από τα δεξιά, βγάζοντας σέντρα με αποδέκτη τον Ματθαίου, ο οποίος δοκίμασε το δυνατό σουτ μέσα από την αντίπαλη περιοχή, νικώντας τον πορτιέρο των γηπέδων για το 0-4. Αξίζει να αναφέρουμε ότι η ομάδα της Αγίας Άννας συνέχισε με παίκτη λιγότερο από το 88’, καθώς ο Πανόπουλος τραυματίστηκε με την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο και ενώ είχαν πραγματοποιηθεί ήδη όλες οι αλλαγές των φιλοξενούμενων.
ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Στούκας, Ζάγκας, Κ. Κολυμήτρας (70’ Μαργαρίτης), Τ. Κολυμήτρας, Πασσιάς, Παγώνης, Σ.Δ. Γκάγκας, Αξιώτης (61’ Μητρομάρας), Αντωνίου (46’ Δημητρίου), Φουρκιώτης, Μόσιος.
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Αϊντίνι, Χατζητρακόσιας, Δημολιός, Προβιάς, Καλαμίδας, Νασιακόπουλος, Τσιουρέλης (55’ Ζάγκας), Ματθαίου, Τσουκάλης (46’ λ.τρ. Ζαφειρίου), Σέττος (88’ Πανόπουλος), Κολυμήτρας (70’ Γάτος).