Εντός έδρας ήττα για τον Γ.Σ. Αλμυρού από τον Ηρακλή Ψαχνών

Την ήττα με 2-0 από τον Ηρακλή Ψαχνών εντός έδρας γνώρισε ο Γ.Σ. Αλμυρού στην επανέναρξη της Γ’ Εθνικής. Οι «κυανόλευκοι» παραμένουν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα και στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Το ντεμπούτο του Θάνου Θεοδώρου στον πάγκο του ΓΣΑ δεν συνοδεύτηκε με θετικό αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πολύ νωρίς πίσω στο σκορ. Μόλις στο 2ο λεπτό ο Μπαλαμπάνης εκτέλεσε φάουλ, οι αμυνόμενοι δεν απομάκρυναν και ο Καραντάκης με προβολή έκανε το 0-1.

Οι Αλμυριώτες στη συνέχεια προσπάθησαν να απαντήσουν χωρίς όμως να τα καταφέρουν. Παρά την πίεση που άσκησαν στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι και τις αλλαγές που έκανε η τεχνική ηγεσία, το γκολ της ισοφάρισης δεν ήρθε. Αντίθετα, ο Ηρακλής στο 76ο λεπτό κατάφερε να πετύχει δεύτερο γκολ.. Το σουτ του Σκριβάνου απέκρουσε ο Φλίγκος με τη μπάλα να πηγαίνει στον Λάμπρου, ο οποίος έκανε το γύρισμα για τον Βεζυρτζόγλου, που από κοντά έγραψε το 0-2.

Διαιτητής: Κουτρομάνος (ΕΠΣ Καρδίτσας).
Βοηθοί: Παπαλίτσας, Καλογριανίτης (ΕΠΣ Καρδίτσας).
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Φλίγκος, Παπαεμμανουηλίδης, Μιχόπουλος (46’ Λάμπος), Πλαβός, Κυριάκος, Κόκκας (76’ Αλαμάνης), Καραλούλης (65’ Αραπίτσας), Θεοδωρόπουλος, Πρ. Κουτσούκης (65’ Μυργιώτης), Κοντοβάς, Βαγενάς (65’ Κατσαβριάς).
ΗΡΑΚΛΗΣ Ψ.: Ντουμάνης, Ζουλιώτης, Μπαλαμπάνης, Μπατζέκης, Σπανός, Ρεπετσάς, Σταματάκος (87’ Ρεσβάνης), Σπυράκης (75’ Γεωργίου), Καραντάκης (75’ Λάμπρου), Βεζυρτζόγλου (87’ Ζαχαριάς), Τσούτσης (61’ Σκριβάνος).