Έμειναν στο 0-0 Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα

Ήθελαν και οι δύο τη νίκη, δεν την πήρε κανείς. Η Λαμία ήταν καλύτερη στα σημεία, έχασε τεράστια ευκαιρία με Αραμπούλι στο 66′, ο ΠΑΣ Γιάννινα πήγε να «κλέψει» το ματς στις καθυστερήσεις, αλλά γκολ δεν μπήκε ποτέ, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Νωρίς -νωρίς η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι, για τη Λαμία με τον Σκόνδρα να κάνει την σέντρα-σουτ και τον Εραμούσπε να διώχνει σε κόρνερ.

Mεγάλη απόκρουση από τον Επασί στο 26′ στην κοντινή κεφαλιά του Κάργα από «στημένη» μπάλα, σε ένα πρώτο ημίχρονο που σε ροή αγώνα είχε πολύ… τακτική, ελάχιστες φάσεις και κακό από πλευράς ποιότητα παιχνίδι.

Στο 29′ ο Γάλλος τερματοφύλακας βγαίνει και προλαβαίνει τον Ελευθεριάδη πριν γίνει επικίνδυνος. Αυτή είναι και η τελευταία υποψία φάσης στο πρώτο 45λεπτο.

Ίδια και χειρότερη η εικόνα του αγώνα στο «Α. Διάκος» και στο δεύτερο ημίχρονο. Μέχρι το 60′ οι δύο περιοχές δεν έχουν πατηθεί από τους επιθετικούς. Κόσμος και κοσμάκης στα σημεία που βρισκόταν η μπάλα με αποτέλεσμα να μην υπάρχουν χώροι και διάδρομοι για να δημιουργηθούν επικίνδυνες καταστάσεις για Επασί και Λοντίγκιν.

Μετά το 60′ η Λαμία κυριάρχησε Στο 66′ ο Λοντίγκιν έκανε την επέμβαση του αγώνα. Για να ακριβολογούμε ο Αραμπούλι έχασε το… άχαστο. Από το ένα μέτρο ο Γεωργιανός φορ με το τέρμα μπροστά του “σημάδεψε” τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ Γιάννινα. Στο 69′ ο Εραμούσπε έδιωξε την τελευταία στιγμή πριν απειλήσουν οι γηπεδούχοι.

Λίγο έλλειψε να το «κλέψει» το ματς στο τέλος ο ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Γκαζαριάν άθελα του προφανώς, έβγαλε… ασίστ στον Μιλιντσεάνου, αλλά ο Επασί πρόλαβε το… κακό που πήγε να γίνει για την ομάδα του, βγήκε και σταμάτησε την προσπάθεια του φορ των Ηπειρωτών.

ΛΑΜΙΑ: Επασί, Σκόνδρας, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Ντέλετιτς (89′ Πίτι), Καραμάνος, Ρόμανιτς (58′ Μπα, 73′ Γκαζαριάν), Αραμπούλι.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Λοντίγκιν, Σάλιακας, Κάργας, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Καρτάλης, Κάστρο (77′ Λιάσος), Ντομίνγκεζ, Ελευθεριάδης (73′ Mπρένερ), Κρίζμαν (73′ Μιλιντσεάνου), Παμλίδης (90′ Παντελάκης).