Εκτός έδρας ισοπαλία για τον Βόλο 2004 – Έφερε 1-1 με τον Α.Σ. Τριαντών Ιαλυσού για τη Β’ Γυναικών

Ο A.Σ. Βόλος 2004 στη 3η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Β’ Εθνικής Γυναικών μπορεί να μην κέρδισε, αλλά ούτε και έχασε στη χθεσινή του έξοδο. Έφερε ισοπαλία 1-1 με τον Α.Σ. Τριαντών Ιαλυσού, στο δημοτικό γήπεδο της Χάλκης. Για την ομάδα της Ρόδου, αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός, που ίσως αποδειχθεί πολύτιμος στη συνέχεια, στη μάχη που θα δώσει για να παραμείνει στην κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα οι «ερυθρόλευκες» είχαν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν, χωρίς όμως να φέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα. Στο 75’ η Βασιλώτου έκανε το 1-0 για την ομάδα της Ρόδου με ένα σουτ έξω από την περιοχή. Λίγα λεπτά όμως  πριν τη λήξη του αγώνα και συγκεκριμένα στο 88’ οι φιλοξενούμενες απάντησαν με το γκολ της Κέκου ,η οποία πλάσαρε στη γωνία της αντίπαλης εστίας, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Τέλος, αρκετά παράπονα για τη διαιτησία του κ. Χατζηαλεξίου εξέφρασαν οι άνθρωποι της βολιώτικης ομάδας. Και αυτό διότι ο ρέφερι της ΕΠΣ Δωδεκανήσου άφησε ατιμώρητα αρκετά σκληρά έως αντιαθλητικά μαρκαρίσματα των παικτών της γηπεδούχου ομάδας.

Διαιτητής: Λουκάς  Χατζηαλεξίου (ΕΠΣ Δωδεκανήσου).
Βοηθοί: Χριστίνα Βούλγαρη, Ιωάννης Ζαρίδας (ΕΠΣ Δωδεκανήσου).
Α.Σ. ΤΡΙΑΝΤΩΝ: Κενκάκι, Λυμπεροπούλου (46’ Κουτούζου), Κουλουμπή, Μάκρα, Ιωαννίδη, Παντέρη, Κουγιού, Τσικούρη (58’ Βασιλώτου), Ντιμιτρίεβιτς (75’ Μπουλαφέντη), Κοσμίδου, Κωνσταντίνου (57’ Μουτσάκου).
Α.Σ. ΒΟΛΟΣ 2004: Τσιλίκα, Παπασακελλαρίου (75’ Ζαμπάκα), Βέτσικα, Ιωακειμίδου, Καρακάνα (70’ Βαϊνοπούλου), Κέκου, Ανδρέου, Κουμιώτη (55’ Κατσαβριά), Νικάκη, Κυριάκου, Νεννέ.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο της Β’ Γυναικών είναι τα εξής:
Αθηναϊκή Αγίου Δημητρίου-Σταυρός Καλυθίων 4-0, Τριαντών Ιαλυσού-Βόλος 2004 1-1, Αγία Παρασκευή-Λεοντικός Κηφισιάς 4-0, Ολυμπιάδα Υμηττού-Βριλήσσια 7-0.