Έκπληξη από την ψυχωμένη Α.Ε. 2002 – Ήρθε ισόπαλη 3-3 με τον Σαρακηνό, ενώ έχανε 0-3

Η Α.Ε. 2002 έκανε την έκπληξη της 5ης αγωνιστικής στην Α’ ΕΠΣΘ. Αν και αουτσάιντερ στο παιχνίδι με τον Σαρακηνό, στο γήπεδο των Καλών Νερών, κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία με 3-3 και ενώ μέχρι το 61ο λεπτό ήταν πίσω στο σκορ με 0-3.
Ο Σαρακηνός ήταν ανώτερος στο α’ μέρος και στο ξεκίνημα της επανάληψης. Στο 31’ άνοιξε το σκορ όταν ο Αντωνίου κέρδισε πέναλτι που αξιοποίησε ο Τσιουρής, ενώ στο 38’ ο Τσιουρής έβγαλε τη σέντρα για τον Κ. Δημόπουλο, που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 0-2. Στο 57’ έγινε και το 0-3 μετά από σέντρα του Γιαμαλή και εύστοχη κεφαλιά του Αντωνίου.

Ο αγώνας όδευε σε ένα εύκολο «διπλό» για τον Σαρακηνό, αλλά οι ψυχωμένοι παίκτες του Στέργιου Σιαμέτη είχαν διαφορετική άποψη. Στο 61’ ο Κόρδας εκτέλεσε κόρνερ και ο Βέργος με προβολή μείωσε σε 1-3. Από γύρισμα του Παρίση και πλασέ του Κουλοχέρη στο 74’ έγινε το 2-3, ενώ από μία ακόμη ασίστ του Παρίση στο 87’ προήλθε το 3-3, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Καλαϊτζίδη. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Μ. Γαλάνη στο 90’ με δεύτερη κίτρινη.
Α.Ε. 2002: Σαρρής, Δήμου (75’ λ.τρ. Μ. Γαλάνης), Βεργοζήσης, Βέργος, Σταθόπουλος, Κόρδας, Παρίσης, Σφέτσιος (89’Δήμτσας), Κωστούλας (46’ Κουλοχέρης), Καλαϊτζίδης, Βερντόβα (65’ Τερλεξής).
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Κοντογιάννης, Γιοβάνης, Σιδηρόπουλος, Γιαμαλής, Μοράλες, Μαυρίδης (46’ Χισάι), Κ. Δημόπουλος (60’ Βασιλείου), Γώγος, Αντωνίου (65’ Ρ. Δημόπουλος), Τσιάνος, Τσιουρής.

Φωτό: Δύο ασίστ έδωσε ο Παρίσης