Έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες ο Τοξότης – Νίκησε 1-0 τον Πύρασο στο βοηθητικό του ΕΑΚ

Συνέχεια στις επιτυχίες για τον Τοξότη, που μετά τη νίκη του επί της Α.Ε. 2002 κέρδισε και τον Πύρασο με 1-0 στο βοηθητικό του ΕΑΚ. Οι «κυανέρυθροι» έμειναν αήττητοι για ένατο σερί ματς, αφού η μοναδική τους ήττα έγινε στην πρεμιέρα.
Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση, σημείωσε ο Λευτέρης Δενελάβας στο 28’. Εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων και κατάφερε να τελειώσει ιδανικά τη φάση για το 1-0.
Η ομάδα του Πυράσου Νέας Αγχιάλου είχε δύο χαμένες ευκαιρίες σε κάθε ημίχρονο, μη μπορώντας να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στα πρώτα λεπτά του αγώνα, ο Ρεφουγιάτι δεν μπόρεσε να «νικήσει» τον Μπράνο, ενώ σε μία από τις καλές φάσεις του παιχνιδιού προς το τέλος της αναμέτρησης, η προσπάθεια του Θεοδωρόπουλου δεν είχε ευτυχή κατάληξη, καθώς το σουτ που επιχείρησε, σταμάτησε σε σώμα αμυνόμενου των γηπεδούχων. Αξίζει επίσης να αναφερθεί πως ο 17χρονος Παναγιώτης Καραδήμας, πραγματοποίησε την παρθενική του εμφάνιση στην Α’ ΕΠΣΘ με τη φανέλα του Πυράσου.
ΤΟΞΟΤΗΣ: Μπράνος, Γώγος, Πελεκούδας, Νταγκούλης, Ν. Δενελάβας, Σκλαπάνης, Ντίτσιος (30’ λ.τρ. Γερακίνης), Μάστορας, Λ. Δενελάβας, Παπουτσής (80’ Παραδάκης), Δουλάς.
ΠΥΡΑΣΟΣ: Μάνος, Αποστόλου (15’ λ.τρ. Θεοδωρόπουλος), Κόκκαλης, Σταντσούρης, Κερατίδης, Αναστασίου, Γάτος (46’ Παπαδογεώργος), Γ. Τσάμης, Ρεφουγιάτι, Σιώμος, Δ. Καραδήμας (65’ Π. Καραδήμας).