Έχασε με 1-0 η Κ19 του Βόλου από τον ΠΑΟΚ

Την ήττα με 1-0 από τον ΠΑΟΚ γνώρισε η ομάδα Κ19 του Βόλου για το αντίστοιχο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ. Το γκολ της νίκης για τον «Δικέφαλο» πέτυχε στο 64′ ο Παπαγεωργίου, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Κούπενου.
Από την άλλη ο Βόλος είχε αρκετές ευκαιρίες να σκοράρει, αλλά δεν έφτασε σε κάποιο τέρμα. Στο 43ο λεπτό ο Τσερεβελάκης σούταρε από πλεονεκτική θέση και είδε τον Μπελερή να σώζει εντυπωσιακά. Μάλιστα ο Μπελερής είχε και ακόμη μια εντυπωσιακή επέμβαση σε σουτ του Βαϊνόπουλου. Στο φινάλε ο Νταϊλάνι έκλεψε την μπάλα και βγήκε τετ α τετ με τον Μπελέρη, ωστόσο το πλασέ του πέρασε οριακά εκτός εστίας.
ΒΟΛΟΣ: Παπαθανασίου, Ρίσκος, Λυκουρίνος, Τσάτσος (65′ Χάνος), Σακελλάρης, Θεοχάρης, Αλεξιάδης, Βαϊνόπουλος, Σάντης, Νταϊλάνι, Τσερεβελάκης (60′ Λεγκίσι).
ΠΑΟΚ: Μπελερής, Κούπενος (80′ Τσιότας), Αβράμπος, Μπαταούλας, Κοσίδης, Σνάουτσνερ, Πολιτάκης (57′ Καλαϊτσίδης), Παπαγεωργίου (73′ Αλμασίδης), Μύθου (73′ Τσομπάνης), Χατσίδης (80′ Βρύζας), Πολυκράτης.

Ισοπαλία για την ομάδα Κ17
Βόλος και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, στην αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ Κ17. Παρότι ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο 7′ με το πλασέ του Τασιούλα, δεν το εκμεταλλεύτηκε, με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί στο 45′. Ο Παπαστεργίου εκτέλεσε κόρνερ και ο Αναστασόπουλος με κεφαλιά πέτυχε το 1-1. Στο 34ο λεπτό, Καϊπης, Γκαραβέλας και Σπηλιωτόπουλος συνεργάστηκαν εξαιρετικά, η μπάλα έφτασε στον Κρομμύδα, ο οποίος πάσαρε στον Δάσκαλο, αλλά οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ πρόλαβαν τον ποδοσφαιριστή του Βόλου, πριν σκοράρει προ κενής εστίας.
ΒΟΛΟΣ: Κατσάκης, Μπουραζάς, Κρομμύδας, Σατρατζέμης, Τσανασίδης, Σπηλιωτόπουλος, Δάσκαλος (74’ Μπιλιτσάκης), Παπαστεργίου (80’ Μαύρος), Αναστασόπουλος (74’ Τύπου), Γκαραβέλας (46’ Κύριτσης), Καϊπης (83’ Αϊντινάι).
ΠΑΟΚ: Μαλιγίν, Χριστοδούλου (71’ Μεγγίδης), Λύρατζης (84’ Καραγκιόζης), Λέλεκας, Αυγητίδης, Παπαδόπουλος, Κρομμύδας, Γκιόκα, Γεωργιάδης (71’ Μπακαλίδης), Μπέρδος (63’ Χαλδέζος), Τασιούλας (63’ Κάνιος).