Έχασε και από τον ουραγό Ασπρόπυργο η Νίκη

Μία ακόμη… απίστευτη ήττα υπέστη η Νίκη, αυτή τη φορά από τον ουραγό Ασπρόπυργο με 3-2 και μπαίνει σε περιπέτειες. Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη είχε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του ματς, δημιούργησε πολλές φάσεις, αλλά βρέθηκε να χάνει με 3-0 από… ισάριθμες εύστοχες επιθέσεις του αντιπάλου μέχρι εκείνη τη στιγμή (33’ Κυριαζής, 45+1’ Μαρούδας, 72’ Ζαχαρός).

Στα τελευταία λεπτά οι «κυανόλευκοι» έκαναν την ύστατη προσπάθεια για να αλλάξουν τη ροή του ματς και μείωσαν σε 3-2 με προβολή του Ροχάνο (82’) και με κεφαλιά του Τζοβάρα (93’). Μάλιστα θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει στο 81’, αλλά η κεφαλιά του Μέτσε σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ απώλεσαν ακόμη τρεις τεράστιες ευκαιρίες στις καθυστερήσεις για να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης με μοιραίο παίκτη κυρίως τον Ροχάνο.

Κίτρινες: Θεοδώρου – Μέτσε
Διαιτητής: Στάμος (Αθήνας).
Βοηθοί: Μπουρτζοβίτης (Κορινθίας), Χριστοδούλου (Ημαθίας).
4η διαιτητής: Αντωνίου (Αν. Αττικής)

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Ντιμίτροβιτς, Τριποτσέρης, Θεοδώρου, Αργυρόπουλος (87’ Γεωργακόπουλος), Παπαθανασίου (77’ Μουκίδης, 87’ Πατσατζόγλου), Ναά, Κυριαζής, Ζαχαρός, Βασιλείου, Μαρούδας (67’ Κατίδης), Τζανουλίνος.
ΝΙΚΗ: Περιστερίδης, Καλουτσικίδης (87’ Τσιώλης), Πολίμος (67’ Ματέα), Μπαλάφας (77’ Μπιτσάκος), Αργύρης, Μπόσιο, Μέτσε, Γκονζάλες (46’ Κρουθ), Σαλαμούρας (46’ Τζοβάρας), Γκαρσία, Ροχάνο.