Δύσκολο «διπλό» της Νίκης στην Άμφισσα με 1-0 επί του Φωκικού

Σθεναρή αντίσταση συνάντησε η Νίκη στην Άμφισσα, αλλά τελικά κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του ουραγού Φωκικού με 1-0. Οι «κυανόλευκοι» είχαν μέτρια απόδοση στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη ανέβασαν στροφές και πήραν τους τρεις βαθμούς χάρη σε γκολ που σημείωσε με κεφαλιά ο Χρήστος Καρτσαμπάς στο 77’.
Η ομάδα του Ράτκο Ντόστανιτς δεν απειλήθηκε καθόλου από τους γηπεδούχους, ενώ είχε και δύο δοκάρια με τους Νέτι Μέτσε και Γιώργο Ιορδανίδη. Επίσης της ακυρώθηκε γκολ του Αλέξα Βουκομάνοβιτς στο 3ο λεπτό ως οφσάιντ.

Διαιτητής: Παπακωνσταντίνου (Φθιώτιδας)

Βοηθοί: Καλύβας, Λιτοσελίτης (Φθιώτιδας)

Κίτρινες: Κακάμης, Καρδάσης – Μαντζίρης, Μέτσε, Αποστολίδης

ΦΩΚΙΚΟΣ: Παπαδόπουλος, Καρδάσης (86’ Βατίστας), Πιέτρι, Κοτσάι, Κυριάκου, Κακάμης, Παπαευθυμίου, Κουρελής, Μεγάλος, Χατζηστάμος, Τσιούτσιας.

ΝΙΚΗ: Αποστολίδης, Μετούσι (75’ Βουρδάκης) , Θ. Παπαδόπουλος, Καντούτσης, Καρτσαμπάς, Τσεμπερίδης (62’ Τσιώλης), Μέτσε (75’ Ρόβας), Βουκομάνοβιτς (62’ Ντινιωτάκης), Δεμηρτζόγλου, Ιορδανίδης, Μαντζίρης.