Δυναμικό ξεκίνημα για τη Νίκη Βόλου στο πανελλήνιο Εφήβων – Νεανίδων στα Τρίκαλα

Πρωτιές, ατομικά ρεκόρ και πλασαρίσματα σε τελικούς, κατέγραψε το τμήμα στίβου της Νίκης Βόλου το Σαββατοκύριακο 16 – 17 Ιουνίου, στους πανελλήνιους αγώνες Εφήβων – Νεανίδων που πραγματοποιήθηκαν στα Τρίκαλα.

Στην αποστολή συμμετείχαν οι παρακάτω αθλήτριες:
Η Δήμητρα Τσουκαλά κατέκτησε την 1η θέση στα 100μ. κάνοντας ατομικό ρεκόρ 12΄΄07και την 2η θέση στα 200μ.
Η Έφη Φλώρου κατέκτησε την 1η θέση στα 5.000μ. . κάνοντας ατομικό ρεκόρ 17΄50΄΄
Η Χρυσούλα Κατζουράκη κατέκτησε την 4η θέση στα 5.000μ. κάνοντας ατομικό ρεκόρ 18΄04΄΄
Η Κατερίνα Κόκκαλη κατέκτησε την 7η θέση στο άλμα εις τριπλούν
Η Μαρία Σταματίου κατέκτησε την 10η θέση στα 100μ. κάνοντας νέο ατομικό ρεκόρ 12΄΄48 και την 20η θέση στα 200μ.
Η Ξανθίππη Φιλατζικιώτη κατέκτησε την 23η θέση στα 800μ.

Να σημειωθεί ότι η Έφη Φλώρου – αθλήτρια του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ», λόγω των σπουδών της, μεταγράφηκε στο Γ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ και για κάθε θέση με διάκριση που καταλαμβάνει, οι βαθμοί ισομοιράζονται στους δύο συλλόγους.
Επίσης, η Δήμητρα Τσουκαλά – αθλήτρια του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ» λόγω των σπουδών της, προπονείται από την φετινή χρονιά στη Κομοτηνή στον σύλλογο ΠΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ .
Την αποστολή συνόδευσαν οι προπονητές Παύλος Παρασκευόπουλος, Αποστόλης Βλαχάβας και Βάσω Κολλυμένου, καθώς και τα μέλη της διοικούσας επιτροπής Δημήτρης Μπατζανός, Γιώργος Τάκης και Χρόνης Βελέντζας.
Ο Πρόεδρος κι έφορος του τμήματος στίβου Στέργιος Φάτσης και η Διοικούσα Επιτροπή, συγχαίρουν τις αθλήτριες για τις επιτυχίες τους στην πρεμιέρα των πανελληνίων αγώνων και εύχονται καλή συνέχεια σε όλους τους αθλητές του που θα συμμετάσχουν στα επόμενα πρωταθλήματα.