«Διπλό» για τον Σαρακηνό, 0-1 την Α.Ε. 2002

Ο Σαρακηνός πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο των Καλών Νερών, επικρατώντας 0-1 της Α.Ε. 2002. Το συγκρότημα του Γιάννη Φασουράκη είχε μία ανούσια υπεροχή στο α’ μέρος, αφού οι παίκτες του Άρη Γιαννούτσου είχαν κλείσει σωστά τους διαδρόμους προς την εστία τους.

Στην επανάληψη ο Σαρακηνός βρήκε το γκολ στο 76ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε ο Σπύρου και αξιοποίησε ο Μπέικος. Οι νικητές είχαν και άλλες ευκαιρίες στο δεύτερο μισό του αγώνα. Οι προσπάθειες των Κατή και Αγγελή «βρήκαν» στα δοκάρια, ενώ απείλησαν και οι Μπέικος, Μπαρλαγιάννης, από τη στιγμή που οι γηπεδούχοι είχαν βγει μπροστά στα τελευταία λεπτά, ψάχνοντας την ευκαιρία που θα τους έφερνε την ισοφάριση.

Α.Ε. 2002: Μητράκος, Κακάλιας, Γαλάνης, Παπαϊωάννου, Ιντζόγλου, Βερντόβα (80’ Σουλάι), Παρίσης, Γώγος, Στουμποβίκος (72’ Βέργος), Προβιάς (68’ Κουβαράς), Γεωργακόπουλος.

ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Γράντας, Δημόπουλος (67’ Θεοδωρίδης), Αγγελής, Τσάνιος, Ράπτης, Πρίφτι, Μπέικος (85’ Σύρος), Καλαμάτας, Γκλαβίνης (75’ Μπαρλαγιάννης), Κατής, Καλλιακούδας (46’ Σπύρου).