Δίκαιη επικράτηση του Θησέα με 4-1 επί της Ακρόπολης

Μπορεί η Ακρόπολη να είχε μεγαλύτερο βαθμολογικό κίνητρο, αλλά ο Θησέας ήταν αυτός που πήρε τη νίκη με 4-1 στο μεταξύ τους παιχνίδι στο Βασδέκειο. Οι ομάδα της Αγριάς έφτασε δίκαια και με άνεση στην επιτυχία έχοντας προβάδισμα τριών τερμάτων από το α’ ημίχρονο.
Στο 19’ έγινε το 1-0 με σουτ από το ύψος της περιοχής του Νάκα, ενώ στο 30’ ο Κατσαρός πέτυχε άθελά του αυτογκόλ, κάνοντας το 2-0. Τέσσερα λεπτά αργότερα ήλθε το 3-0 με ατομική προσπάθεια του Καραμανλή. Στο 65’ ο Νάκας επιχείρησε σουτ, ο Βίτσος απέκρουσε, αλλά ο Λίτσος πήρε το… ριμπάουντ και πέτυχε το 4-0. Στο 85’ η Ακρόπολη πέτυχε το γκολ της τιμής με ωραία ενέργεια και πλασέ του Δουλά (4-1).
ΘΗΣΕΑΣ: Κοντοστάθης, Λίτσος (60’ Λεώνης), Κουκουτής (60’ Ρακής), Ιακωβίδης, Καραλόπουλος, Αλεξίου, Καραμανλής (70’ Μίχος), Χατζησταμάτης (70’ Μέρο), Νάκας, Τσιανάκας, Σιώμος (70’ Σιμιτσής).
ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Βίτσος, Κατσαρός (75’ Δουλάς), Γκάγκας (46’ Μ. Τσουκάλης), Βασιλείου, Κολυμήτρας, Τσούτσας (46’ Αξιώτης), Τζινέρης (46’ Παπούλιας), Βαρελόπουλος, Κουτσώνας, Παγώνης (75’ Χρυσαφόπουλος), Πούλιος.