Διέπρεψε ο Βολιώτης Δ. Λημνιός στο παιχνίδι με την Στουτγκάρδη

Ο Δημήτρης Λημνιός αγωνίστηκε για 73 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία της Κολωνίας κόντρα στη Στουτγκάρδη (1-1) πιάνοντας υψηλά στάνταρ απόδοσης.
Ο Βολιώτης άσος και πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, αγωνίστηκε για τρίτο παιχνίδι ως αλλαγή, ωστόσο ο τραυματισμός του Εχιζίμπουε του έδωσε τη δυνατότητα να αγωνιστεί από το 17’ του αγώνα με την Στουτγκάρδη.
Ο Λημνιός έδειξε πολύ καλά στοιχεία και ήταν από τους κορυφαίους σε απόδοση παίκτες της Κολωνίας, κάτι που παραδέχθηκε και ο προπονητής του, Μάρκους Γκίσντολ.
«Έλαμψε από την δεξιά πλευρά στο δεύτερο ημίχρονο. Προπονείται σκληρά και πλέον ανταποκρίθηκε, όπως έδειξε με αυτή την εμφάνιση. Νομίζω έκανε ένα σπουδαίο παιχνίδι» σημείωσε ο τεχνικός της Κολωνίας.
Ο 22χρονος εξτρέμ, πλέον, θέτει υποψηφιότητα για να ξεκινήσει βασικός στο ματς της επόμενης αγωνιστικής απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου.