Διέπρεψαν Βολιώτισσες αμαζόνες

Πολύ σημαντικές διακρίσεις για το Κέντρο Ιππασίας Σέσκλου σε αγώνες που διοργανώθηκαν στη Θεσσαλονίκη. Συγκεκριμένα, το Κέντρο Ιππασίας Σέσκλου πήρε μέρος με αθλητές του σε αγώνες που διεξήχθησαν τα δύο προηγούμενα Σαββατοκύριακα, καταγράφοντας σημαντικές επιτυχίες.
Την Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου σε αγώνες που πραγματοποιήθηκαν στη Θεσσαλονίκη, η Μαρία Τοπούζογλου κατέκτησε την άδεια ικανότητας αθλητού στα εμπόδια. Η ίδια αθλήτρια συμμετείχε και στην κατηγορία των 0,80 cm που πραγματοποιήθηκε την ίδια ημέρα, την Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου, κάνοντας εξαιρετική διαδρομή, θέτοντας παράλληλα τα θεμέλια για ένα δυνατό μέλλον.

Επίσης, το Σαββατοκύριακο 12 και 13 Σεπτεμβρίου το Κέντρο Ιππασίας Σέσκλου πήρε μέρος σε αγώνες της Θεσσαλονίκης και συγκεκριμένα στο Ιππικό Κέντρο Θεσσαλονίκης, με τον σύλλογο να εκπροσωπείται από τρεις αθλήτριες, καθώς και από την προπονήτρια Μαρία Σπυροπούλου, η οποία κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία του 1,05 m.
Τα αποτελέσματα των τριών αθλητριών, που πήραν μέρος στους αγώνες, ήταν τα παρακάτω: Η Άννα Βαλασσά κατέκτησε την 6η θέση στην κατηγορία του 1 m ανάμεσα σε 28 συμμετοχές και επίσης την 8η θέση στην κατηγορία του 1,05 m, πραγματοποιώντας μια πολύ ωραία διαδρομή.

Από την πλευρά της η Βάγια Κάβουρα έκανε άπταιστη διαδρομή στους 0,80 cm, ενώ κατέκτησε την 5η θέση στην κατηγορία 0,90-1 m με το 4χρονο άλογό της, την Baleya.
Τέλος, η Νεκταρία Μιχάλη κατέκτησε τη 10η θέση στην κατηγορία 0,80-0,40 και έκανε αξιόλογες προσπάθειες στην κατηγορία του 1,05 m και του 1 m.
Επί της ευκαιρίας το Διοικητικό Συμβούλιο του Κέντρου Ιππασίας Σέσκλου συγχαίρει όλες τιςς συμμετέχοντες αθλητές.