Διάκριση για την Αντωνοπούλου στην Ιστιοπλοία

Την 8η θέση στα κορίτσια σε σύνολο 24 αθλητριών κατέκτησε η αθλήτρια ιστιοπλοΐας τριγώνου του ΟΕΑ/ΝΑΒ Βιολέττα Αντωνοπούλου στη δεύτερη συνεχόμενη συμμετοχή της σε Βαλκανικούς αγώνες.
Οι 44οι Βαλκανικοί αγώνες διεξήχθησαν φέτος στην Παλαιά Φώκαια Αττικής με τη συμμετοχή 65 αθλητών και αθλητριών στη κατηγορία optimist. Στη γενική κατάταξη η Βολιώτισσα κατέλαβε την 31η θέση ανάμεσα σε αθλητές και αθλήτριες από Σερβία, Μαυροβούνιο, Βουλγαρία, Ρουμανία, Τουρκία και Ελλάδα.
Η ελληνική αποστολή κατέκτησε την πρώτη θέση σε μετάλλια και ο ελληνικός εθνικός ύμνος ακούστηκε έξι φορές.
Το διοικητικό συμβούλιο του ΟΕΑ/ΝΑΒ και τα μέλη του συγχαίρουν την αθλήτρια και τον προπονητή Ιωάννη Περιβολιώτη για την επιτυχία τους και τη μοναδική εκπροσώπηση της βολιώτικης ιστιοπλοΐας στους Βαλκανικούς αγώνες με σκάφη optimist και εύχονται συνέχιση των επιτυχιών.