Διακρίσεις του Άτλαντα Βόλου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου στις Σέρρες

Πολύ καλή συνολικά παρουσία και μια σημαντική διάκριση είχαν οι αθλητές του Άτλαντα Βόλου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου που διεξήχθη στις Σέρρες. Η Στυλιανή Σκιαθίτη ανέβηκε στο βάθρο των νικητών στα 100μ. με εμπόδια κατακτώντας της 3η θέση που της δίνει έξτρα μοριοδότηση για την εισαγωγή της στο πανεπιστήμιο. Η επιτυχία της αποκτά ακόμα μεγαλύτερη αξία διότι είναι μαθήτρια της Α’ Λυκείου και ανταγωνίστηκε αθλήτριες μεγαλύτερες ηλικιακά και σαφώς πιο έμπειρες σε Πανελλήνια πρωταθλήματα. Πέτυχε πολύ καλή επίδοση 14,36 και δείχνει πως φέτος θα είναι η χρονιά της.
Ο Σταθούρος Ρωμανός στα 110 μ. εμπόδια σε μια κούρσα με πολύ υψηλό επίπεδο πέτυχε ατομικό ρεκόρ 14.74 και κατάκτησε την 4η θέση. Έδειξε με την παρουσία του πως στους αγώνες του καλοκαιριού μπορεί να πρωταγωνιστήσει. Η Σοφία Μπακοστέργιου στη δισκοβολία με επίδοση 38,41 κατέκτησε την 7η θέση ήταν πολύ καλή και σταθερή στις βολές της έχοντας φέτος ανοδική πορεία. Ο Χρήστος Τακτικός στο απαιτητικό αγώνισμα των 100 μέτρων είχε πολύ καλή παρουσία στον πρωινό προκριματικό, όπου πέτυχε ατομικό ρεκόρ 11.28 , αλλά λόγω ενός μικροπροβλήματος δεν κατάφερε να έχει ανάλογη παρουσία στον τελικό και πήρε την 8η θέση. Η Δέσποινα Καυκούλα στα 100 μέτρα στον πρωινό προκριματικό, ενώ ξεκίνησε πολύ δυναμικά δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την κούρσα της όπως θα ήθελε. Τέλος, η Μαρία Αποστολίνα στον ακοντισμό κατατάχθηκε 12η με επίδοση 32.10. Δίπλα στους αθλητές βρέθηκαν οι προπονητές Δημήτρης Θεοχάρης και Στέφανος Κορώνας.