Δεύτερο σερί 0-0 για τον Θησέα

Από ένα βαθμό πήραν Θησέας και Δήμητρα στα παιχνίδια που έδωσαν σήμερα Κυριακή για τον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Η ομάδα της Αγριάς έμεινε στο 0-0 με τη Νέα Αρτάκη εντός έδρας, ενώ η Δήμητρα απέσπασε «λευκή» ισοπαλία από τον Ηρακλή Λάρισας στο AEL FC Arena.

Ο Θησέας Αγριάς δεν μπόρεσε να επιστρέψει στις νίκες κόντρα στη Νέα Αρτάκη, μένοντας στο 0-0.  Οι «πράσινοι» δεν κατάφεραν να σκοράρουν κόντρα στην καλύτερη άμυνα του ομίλου, καθώς το συγκρότημα από την Εύβοια δεν έχει δεχθεί τέρμα σε τέσσερα παιχνίδια που έχει δώσει.
Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο αγωνιστικά στο πρώτο 45λεπτο, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους, χωρίς να πετύχουν το γκολ που θα τους χάριζε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

ΘΗΣΕΑΣ: Κουτσιρίμπας, Ιακωβίδης, Γκάγκας, Σπαθής, Κουκουτής, Αλεξίου, Χατζησταμάτης (88’ Δημουλάς), Κοτζαθανάσης, Βαρουξάκης, Λίτσος (72’ Κατσιγιάννης), Καρατσόλης (82’ Φουρκιώτης).
ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ: Ντουμάνης, Στασινόπουλος, Αρκούδας, Τσούπρος, Καραμπάς, Κωνσταντίνου, Ντελέκος, Ζαχαρόπουλος (80’ Κατσαρής), Μεγάλος, Παπαδάκης (60’ Σταματάκος), Ζυγκερίδης.