Δεύτερη ήττα για τον Θησέα στο πρωτάθλημα, 1-0 από τον Ηρακλή Λ.

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τον Θησέα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, καθώς στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου έχασε με 1-0 από τον πρωτοπόρο Ηρακλή Λάρισας.
Οι φιλοξενούμενοι στην πρώτη καλή επιθετική προσπάθεια στο παιχνίδι άνοιξαν το σκορ. Στο 6’ ο Ναρίνογλου επιχείρησε μια σέντρα – σουτ από τη δεξιά πλευρά με την άμυνα και τον τερματοφύλακα του Θησέα να αιφνιδιάζονται και να δέχονται το 0-1, καθώς η μπάλα κατέληξε στο βάθος της εστίας.
Παρά το σοκ που υπέστησαν οι «πράσινοι», προσπάθησαν στη συνέχεια να πιέσουν για την ισοφάριση και στο 38’ είχαν τη μεγάλη ευκαιρία με τον Βαρουξάκη, ο οποίος έστειλε με σουτ την μπάλα στο δοκάρι.
Στην επανάληψη ο Θησέας ήταν αρκετά δραστήριος, όμως το γκολ δεν ήρθε για την ομάδα της Αγριάς, σ’ ένα παιχνίδι, πάντως που είχε ευκαιρίες εκατέρωθεν.
Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης και πιο συγκεκριμένα στο 92’ ο Κούλπας αποβλήθηκε από το παιχνίδι με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Διαιτητής: Παπακωνσταντίνου (Φθιώτιδας).
Βοηθοί: Μπύρος, Κατσαρός (Ευρυτανίας).
Κόκκινη: 92’ Κούλπας.
ΘΗΣΕΑΣ: Κουτσιρίμπας, Δημουλάς, Κουκουτής, Σπαθής, Γκάγκας, Αλεξίου, Φουρκιώτης (71’ Λίτσος), Χατζησταμάτης, Βαρουξάκης, Κοτζαθανάσης, Τσιανάκας.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Παπαγιάννης, Παπαγεωργίου, Καμπέρης, Κούλπας, Γκαλίτσιος, Αγρόδημος, Ναρίνογλου (84’ Κακαβίτσης), Μπάμης, Αλεξίου, Ζαφειρίου (89’ Δοδοντσάκης), Χασομέρης (60’ λ.τρ. Βαγενάς).